Legendy Zlína na odchodu. Jsou nenahraditelní, ví manažer

Lukáš Caha Lukáš Caha
17. 4. 2015 15:39
Pro hokejový Zlín sice již skončila sezona ve čtvrtfinále play off, kdy vypadl v sedmém zápase s Kometou, ovšem o neúspěchu hovořit nemusí. Více by jej měl trápit odchod legend.
Skončí s hokejem i Petr Leška? Pokud ne, může si zahrát svoji dvacátou sezonu za Zlín.
Skončí s hokejem i Petr Leška? Pokud ne, může si zahrát svoji dvacátou sezonu za Zlín. | Foto: Lukáš Caha

Brno – Pro hokejový Zlín sice již skončila sezona ve čtvrtfinále play off, kdy vypadl v sedmém zápase s Kometou, ovšem o neúspěchu hovořit nemusí.

„Když zvážíme, jak jsme na tom byli na začátku, tak si myslím, že se ten ročník nakonec vydařil. Dostali jsme se do play off,“ hodnotí generální manažer klubu Karel Adamík. „Kluci ukázali, že umějí hrát hokej, ale žádný velký úspěch se nekonal. Play off bylo o štěstí a sedmý zápas není žádná ostuda.“

Daleko více by však Zlín mělo trápit to, že kromě Petra Čajánka přijde možná i o Petra Lešku. „Chuť do hokeje tam je, ale ještě uvidím,“ řekl překvapivě devětatřicetiletý útočník před třemi týdny pro klubový web.

Ještě v únoru si Leška konec nepřipouštěl

Na konci února přitom rodák z Chomutova mluvil jinak. „Chuť jde s těmi výsledky, takže když se nám na začátku moc nedařilo, tak ubývala, ale teď ji znovu mám. Hokej mám rád. I motivace do tréninku je, takže zatím o konci neuvažuju,“ prozradil tehdy pro Aktuálně.cz.

Leška nastoupil letos ke všem dvaapadesáti utkáním základní části, nechyběl ani v play off. Svoji kariéru spojil právě se Zlínem, v jehož dresu odehrál úctyhodných devatenáct sezon. Přidá i tu jubilejní dvacátou? „Budu to řešit někdy v dubnu,“ dodal.

Kdo však již brusle na hřebík definitivně pověsil, je Petr Čajánek. Ten svůj konec oznámil bezprostředně po posledním zápase s Kometou. „Člověk s tím počítá, ale překvapení to bylo pro všechny, protože Petr měl výbornou sezonu. Z mého pohledu mohl ještě pokračovat, ale je to čistě jeho věc,“ myslí si Adamík.

Několik jmen je již v jednání 

Loňský mistr extraligy se tak bude muset poohlížet po nových oporách. „Bude to nejen těžké, ale vlastně i nemožné. Takové osobnosti nejdou nahradit,“ přiznává manažer. „Probíhají jednání. Ve hře je více jmen, ale hráči mají ještě smlouvy v klubech, takže se k tomu nemohu vyjádřit. Určitě se budeme dívat po zkušených hráčích.“

Zlín se rozhodl uplatnit opci na trenéra Rostislava Vlacha. Ten působí v týmu již od sezony 2007/2008, hlavním koučem se stal v roce 2011. „Pro nás byla jasná volba udržet jej, neboť jsme se dokázali vyhrabat z toho, kde jsme byli zhruba v půlce sezony,“ připomíná nepovedený vstup do soutěže Adamík.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy