Zlín si vystřílel naději na semifinále, Kometu smetl 5:0

Žlutá vlna uhasila Kometu a série je vyrovnaná
V sobotu měli fanoušci zlínských hokejistů na domácím stadionu dobrou náladu už od prvních minut. Podívejte se, čim je domácí hráči v šestém zápase čtvrtfinálové série s Kometou Brno potěšili.
...spustili skvělé střelecké představení a brněnský Marek Čiliak nestačil vytahovat puky z brány.
Během první třetiny skončily za jeho zády rovnou čtyři rány, mimo jiné i ta Ondřeje Veselého.
Ještě před ním se prosadilo trio Okál, Holík a Vlach.
21. 3. 2015 18:45
Obhájci titulu ze Zlína si dnešním triumfem 5:0 nad hráči Komety Brno ve čtvrtfinále hokejové extraligy vynutili sedmý rozhodující zápas této série.

Zlín - Obhájci titulu ze Zlína si dnešním triumfem 5:0 nad hráči Komety Brno ve čtvrtfinále hokejové extraligyvynutili sedmý rozhodující zápas této série. Ten se bude hrát v pondělí na brněnském ledě. Dvě branky vítězů dal Ondřej Veselý, tři asistence si připsal Petr Čajánek.

Úder přišel v první třetině

Trenér Zlína Vlach sáhl k jediné změně, do obrany zařadil poprvé v play off Matějíčka místo Urbance. Kometa zůstala ve stejném složení, kouč Kýhos nasadil na Čajánkovu první řadu Čermákův útok.

Zlín opět vsadil na úvodní drtivý tlak, který mu v předcházejícím duelu gólově nevyšel. Tentokrát Beranům vyšlo všechno, naopak Brňané se připadali jako v děsivém snu.

Už ve 3. minutě brněnský Dočekal při snaze vyhodit kotouč jen dvakrát trefil Okála, kterému se otevřela volná cesta k brance a sólo zakončil přesnou střelou k tyči. Ještě v téže minutě putovali společně na trestnou lavici Honejsek a Ptáček, Kometa se ve třech dlouho statečně bránila, ovšem osm vteřin před koncem dvouminutové přesilovky přidal druhý gól tvrdou střelou od modré čáry Aleš Holík.

Zoufalství završil vlastní gól

Brňané byli jako opaření. Nedohrávali osobní souboje, nepřesně kombinovali a jen s obtížemi se dostávali do útočného pásma. Po návratu z trestné lavice navíc nahodil Roman Vlach od zadního hrazení kotouč tak, že si jej brankář Čiliak bruslí srazil do vlastní sítě.

Další dva góly přidal Veselý. Na konci první třetiny dorazil ze vzduchu do branky vyražený kotouč a na začátku druhého dějství v přesilovce překonal střídajícího brankáře Faltera.

Po získání pětibrankového náskoku Berani polevili a zaměřili se více na defenzivu, soupeři nicméně nedali nejmenší naději na zvrat. Závěr zápasu už proložily pouze časté šarvátky. Brankář Kašík si připsal ke třem čistým kontům v základní části soutěže i první nulu v play off.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Okál, 5. A. Holík (Žižka, P. Holík), 15. Roman Vlach (Čajánek), 20. O. Veselý (Čajánek), 22. O. Veselý (Matějíček, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13, navíc J. Svoboda (Zlín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, A. Holík - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - J. Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Brno: Čiliak (21. Falter) - Ptáček, Kováčik, Dujsík (21. Hájek), Hanzlík, Kuboš, Malec - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Ton, V. Němec, Erat - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.