2. 3. 2008 8:50
Gól a asistence Petra Sýkory Pittsburghu nepomohly
Boston vyhrál pošesté za sebou
Boston vyhrál pošesté za sebou | Foto: Reuters

New York - Útočník Bostonu David Krejčí v sobotu prodloužil svoji střeleckou sérii v NHL, když skóroval potřetí za sebou a přispěl k výhře Bruins nad Atlantou 3:2 po samostatných nájezdech.

Krejčí dal svůj první gól v NHL v rozstřelu proti Carolině, ten se mu však do statistik nepočítá, ale poslední tři už ano. Včetně toho sobotního, kdy po přihrávce Phila Kessela přehodil ve třetí třetině gólmana Atlanty Johana Hedberga. Srovnal na 2:2 a vynutil si prodloužení.

"První gól dal Davidovi sebevědomí. Teď už konečně skóruje. Není to zrovna lehké, když byl únor a on ještě neměl na svém kontě žádnou branku," ví kouč Bruins Claudie Julien.

V rozstřelu pak Kessel přelstil Hedberga, když bekhendem propasoval puk za jeho záda.

Boston vyhrál pošesté za sebou a na lídra divize Montreal ztrácí jeden bod. V dresu Montrealu opět bodoval Tomáš Plekanec. Po pátečním hattricku tentokrát přihrával na rozhodující gól na 2:1 proti New Jersey.

Montreal stejně jako včera nemilosrdně trestal vyloučení soupeře. První přesilovku využil po necelých sedmi minutách druhé třetiny Švýcar Mark Streit. Pak sice srovnal Brian Gionta. Jenže šest minut před koncem utkání přihrál Plekanec na rozhodující přesilovkový gól Bělorusovi Andreji Kosticynovi.

"Naše výsledky jsou pro nás i pro fanoušky příjemným překvapením. Lidé našemu mladému týmu moc nevěřili, ale tihle kluci jsou skvělí, chtějí dokázat velké věci. Ne jen být na ledě," pochvaloval si formu Canadiens opora mužstva Saku Koivu.

Sýkora se trefil, ale na body to nestačilo

Ani gól a asistence Petra Sýkory naopak nepomohly hokejistům Pittsburghu k bodům proti Ottawě. Senátoři po sérii porážek vyhráli pod vedením nového kouče Bryana Murrayho 5:4.

Sýkora nejprve s Jevgenijem Malkinem asistoval u úvodní branky Ryana Malona a pak dvanáct sekund před koncem první třetiny v přesilovce vrátil gólem Pittsburghu vedení na 2:1

V prostřední části hry si Malkin s Malonem vyměnili role, jenže druhou dvacetiminutovku prohráli Tučňáci po brankách Alfredssona, Lapointea a Heatleyho 1:3 a v závěrečné dvacetiminutovce stačil Malkin jen snížit.

Boston - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
7. Murray, 52. Krejčí, rozhodující nájezd Kessel - 7. Kovalčuk, 38. Slater.

NY Islanders - Philadelphia 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
29. Guerin - 14. Carter, 35. Coburn, 50. Knuble, 60. Upshall.

Ottawa - Pittsburgh 5:4 (2:2, 3:1, 0:1)
17. a 22. Alfredsson, 16. Vermette, 35. Lapointe, 37. Heatley - 9. a 23. Malone (na první Sýkora), 20. Sýkora, 55. Malkin.

Montreal - New Jersey 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)