Krejčí rozhodl o vítězství Bostonu v poslední vteřině

25. 10. 2013 6:12
Útočník Bostonu David Krejčí rozhodl zápas NHL proti San Jose brankou pouhých osm desetin před jeho koncem.
David Krejčí.

New York - Útočník Bostonu David Krejčí rozhodl čtvrteční zápas hokejové NHL proti San Jose brankou pouhých osm desetin před jeho koncem.

Český centr tečoval střelu Adama McQueena a usměrnil ji za záda brankáře Antti Niemiho. Tím stanovil skóre na 2:1 pro Bruins.

"Byl to šťastný gól. Snažil jsem se nastavit hokejku a ono to vyšlo," řekl po zápase Krejčí.

Tým z Bostonu vyhrál už čtvrtý zápas po sobě a lídra NHL přestřílel 39:17. V dresu hostí vyšel Tomáš Hertl bodově naprázdno.

New Jersey neuspělo v nájezdech

Hráči New Jersey znovu vyhořeli při samostatných nájezdech, když prohráli s Vancouverem 2:3. Devils dostal do vedení Patrik Eliáš z páté nahrávky v sezoně Jaromíra Jágra, ale zkušený český útočník v závěru utkání nedal rozhodující osamostatněný nájezd.

Mezi hvězdy čtvrtečního večera se zapsal také další český útočník Tomáš Plekanec, který se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru Montrealu nad Anaheimem 4:1. Plekanec tak potvrdil aktuální formu, když v posledních čtyřech zápasech posbíral čtyři góly a tři asistence.

Obránce Gudas si dal vlastní gól

Obránce Radko Gudas sehrál významnou roli při přestřelce Tampy Bay s Chicagem, která nakonec skončila výhrou jeho Lightning 6:5 v prodloužení. Český bek na sebe tentokrát neupozornil pěstní potyčkou, ale vlastním gólem, díky němuž Blackhawks v předposlední minutě třetí třetiny vyrovnali na 5:5.

Obránce Matthew Carle poslal Gudasovi zpětnou přihrávku ze středního pásma, potomek bývalého reprezentanta Lea Gudase však místo hokejkou zasáhl kotouč bruslí, od níž se puk odrazil za záda překvapeného brankáře Bena Bishopa.

Na Gudasův vlastní gól se podívejte ZDE

Nešťastný moment si ale Gudas vynahradil v prodloužení, kdy po jeho střele rozhodl o vítězství Blesků úspěšnou dorážkou Martin St. Louis.

Připravujeme podrobnosti

Statistika NHL:

Boston - San Jose 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 39. Iginla (Krejčí), 60. Krejčí - 41. Marleau. Střely na branku: 17:39. Diváci: 17.565.

New Jersey - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 6. Eliáš (Jágr), 10. E. Gelinas (Židlický) - 7. Kesler, 33. D. Sedin, rozh. nájezd Santorelli. Střely na branku: 30:21. Diváci: 13.203.

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 10. Read, 44. Coburn - 19. B. Richards. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19.768.

Montreal - Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 12. Bournival, 17. Plekanec, 32. Gionta (Plekanec), 53. Bourque (Plekanec) - 49. Maroon. Střely na branku: 25:32. Diváci: 21.273.

Nashville - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 16. Weber, 47. Hornqvist, 65. C. Smith - 34. Peluso (Frolík), 57. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,1 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 16.075.

Minnesota - Carolina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Niederreiter, 12. Parise, 60. Heatley - 27. Sjomin. Střely na branku. 27:28. Diváci: 17.668.

Dallas - Calgary 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 5. a 32. Chiasson, 32. a 44. Benn, 33. Dillon - 25. Stempniak. Střely na branku: 34:29. Diváci: 13.122.

Edmonton - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 58. Schultz - 19. Ovečkin, 36. Ward, 42. Bäckström, 54. Chimera. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Chicago 6:5 v prodl. (1:0, 2:3, 2:2 - 1:0)

Branky: 38. a 58. Stamkos, 7. Carle, 22. Thompson (Šustr), 52. Hedman, 62. St. Louis (Gudas) - 30. Bickell, 31. Marián Hossa, 39. P. Kane, 42. Shaw, 59. Toews. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18.820.

Los Angeles - Phoenix 7:4 (4:0, 0:2, 3:2)

Branky: 5., 18. a 60. King, 1. Kopitar, 11. J. Nolan, 45. M. Richards, 53. Frattin - 35. a 42. Hanzal (na obě Vrbata), 31. Halpern (Zb. Michálek), 43. Doan. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.118.