Koukal: Zapálíme si svíčku a budeme se modlit za Švýcary

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 5. 2013 19:20
"Zapálíme si svíčku a budeme se modlit za Švýcary," řekl zklamaný hokejista Petr Koukal. Češi už postup do čtvrtfinále MS nemají ve svých rukou.
Petr Koukal byl na ledě, když Kanada vstřelila možná osudový gól Čechů na letošním mistrovství světa. | Foto: Reuters

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Teď už je situace kritická. Češi i přes výrazné herní zlepšení neuhráli s Kanadou na mistrovství světa ani bod a postup do čtvrtfinále už nezáleží jen na nich.

Pokud večer Norsko porazí Švýcary v základní hrací době, je s českými hokejisty ve Stockholmu ámen.

Po brance Petra Koukala z první třetiny to přitom bylo dlouho 1:1 a hvězdami nabitá Kanada měla s houževnatým týmem problémy. Byl to vůbec nejlepší zápas českých hokejistů na turnaji.

Tenhle stav jim navíc k postupové matematice bohatě stačil. Aby měli ještě v úterý s Norskem o co hrát, museli dnes uhrát ani bod.

Jenže ve 47. minutě našlápl ve vlastní třetině Jeff Skinner, projel celým hřištěm, objel bránu a rozhodl o výhře Kanady.

"Už nám nezbývá nic jiného, než věřit večer Švýcarům," ví Koukal.

Co se vůbec dá k takovému zápasu říct?
Nezvládli jsme to, přitom to hratelné bylo. Dostali jsme gól v padesáté minutě a bylo hotovo.

Co jste si řekli před třetí třetinou? Věděli jste, že průběžný stav 1:1 je přesně to, co dnes potřebujete?
Věděli jsme to, ale neříkali jsme si to. Šli jsme do toho, že to uhrajeme a zápas vyhrajeme. Pak jsme dostali, když to tak řeknu, debilní gól, a bohužel...

Jak vám bylo, když Skinner objel bránu a dal vám gól na 2:1?
Já byl na ledě, mně bylo hrozně. Kdyby nám ho dali alespoň v nějaké té přesilovce, kdyby nás vyšachovali. Ale oni nám dají takovou bramboru, to je šílené.

Na ledě jste se dnes přitom oproti jiným zápasům výrazně zlepšili, není už k zešílení, že jste ani dnes neměli víc štěstí?
Herně jsme se možná zlepšili, ale nemáme ani bod, takže je to úplně jedno. Asi tomu nejdeme naproti, měli jsme dneska přesilovky a sehráli jsme je šíleně.

Cítíte velké rozčarování?
Jo. Teď se teprve vidí, co znamená inkasovaná branka s Dánama čtyři minuty před koncem. Teď to bolí ještě víc.

Budete mít večer sílu sledovat zápas Švýcarsko - Norsko, který rozhodne o vašem osudu?