FOTO Trénink na Kanadu a Hadamczikovy poznámky na diktafon

Trenér Alois Hadamczik českým hráčům názorně vysvětluje taktiku proti Kanadě a v hlavě nosí jména případných posil z NHL.
Český trenér stále čeká, jestli mu na nabídku startovat ve Stockholmu kývne obránce Marek Židlický. Pokud se tak nestane, bude kouč českého týmu volat jednomu z dvojice Roman Polák - Vladimír Sobotka.
Na tréninku chyběl útočník Petr Vrána, který kvůli pohmožděnému šíjovému svalstvu nebude k dispozici ani proti Kanadě. Na zápas už by měl být v pořádku Zbyněk Michálek, jenž má problémy s nastřelenou nohou.
Jiří Hudler může být ve Stockholmu zatím spokojený, je nejlepším střelcem českého týmu.
Jakub Voráček si proti Alexandru Salákovi zkouší samostatný nájezd.
Foto: Michal Eger
Sport Michal Eger, Sport
11. 5. 2013 19:28
Podívejte se, jak čeští hokejisté využili na světovém šampionátu volného dne k tréninku před nedělním důležitým zápasem s Kanadou.

Stockholm - Podívejte se, jak čeští hokejisté využili na světovém šampionátu volného dne k tréninku před nedělním důležitým zápasem s Kanadou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy