Koukal: Play off nemá logiku. Byli jsme jak na kolotoči

21. 3. 2011 9:00
Koukal přiznal, že je Vítkovice přehrávaly
Petr Koukal
Petr Koukal | Foto: Zuzana Hronová

Ostrava - O tom, že ani hokej nemá logiku, přesvědčily diváky v ostravské ČEZ Areně první dva zápasy semifinále play off mezi domácímí Vítkovicemi a Pardubicemi.

Zatímco do sobotního zápasu vstoupili jako uragán hosté a vypracovali si několik gólových příležitostí, v poslední minutě první třetiny skórovali domácí a i díky tomu vyhráli celý zápas 4:0.

V nedělním zápase byla situace na ledě zrcadlově obrácená. Vítkovice svého soupeře v první třetině drtily, do vedení však šly zásluhou gólu Petra Koukala v 20. minutě Pardubice. Ty pak celý zápas vyhrály 3:2 a srovnaly stav série na 1:1.

Pardubice oplatily Vítkovicím úvodní porážku a srovnaly

"Chtěli jsme po sobotní prohře zabrat. První třetinu jsme sice odehráli hrozně, ale vyhráli jsme ji. Včera to bylo naopak. Play off nemá logiku, točili naši lajnu víc než včera," řekl po zápase novinářům pardubický kapitán Koukal.

Petře, včera jste byl u tří ze čtyř inkasovaných gólů soupeře, dneska naopak u dvou pardubických. Čím to?
Jsou to paradoxy. Včera jsem byl minus tři a v podstatě u nás vůbec nebyli. Dneska to bylo jak na kolotoči a gól jsme nedostali.

Josef Jandač:

"Měli špatný začátek a postupně se naše hra nijak nezlepšovala. Jako jsme měli v sobotu šance a neproměnili je, pak Vítkovice daly gól, tak nám se to povedlo dneska přesně obráceně. Druhý takový moment byl, že jsme ustáli dlouhé oslabení tři proti pěti. Když jsme ve třetí třetině odskočili na dva góly, tak jsme se snažili výsledek držet a pak jsme to ubránili. Vítězství jsme hodně ubojovali, v porovnání se včerejškem jsme zlepšili nasazení.

Z kabiny šlo hodně slyšet, jak si dnešní výhry považujete...
Po každém zápase play off je to velká úleva. Řveme vždycky, dneska to bylo takový komornější, unavenější. Dokážeme to oslavit mnohem víc.

Jak vám bylo, když vás a dva vaše spoluhráče svíraly Vítkovice za stavu 2:1 v dvojnásobné přesilovce, která trvala více než minutu a půl?
Měli tam pár střel od modré, před brankou jsme to se štěstím ubránili. Párkrát hrozilo, že nám to tam dají. Malík tam měl pár slušných švestek okolo brány. Ale tu klíčovou, která šla do brány, Martin Růžička zastavil.

Nakonec jste si ale zápas zkomplikovali, když Viktor Ujčík půlminutu před koncem třetí třetiny snížil na 2:3...
Je to zbytečná komplikace, dostat gól půlminutu před koncem. Mohl jsem dát dva góly do prázdné brány, ale to neumím. Naštěstí před posledním buly zbývala do konce už jen sekunda a bylo jasné, že to (Jiří) Burger dozadu hrát nebude, protože by to nestihli, takže jsem to jenom blokoval.

Vypadáte hodně vyčerpaně. To vám vzaly zápasy ve Vítkovicích tolik sil?
A jak. My ale po sobotní prohře chtěli zabrat. Už se těším domů, bude to ve větším nasazení. Tady je kluziště tak velký, že tam nejsou skoro žádné střety. Dohrát někoho, to stojí hrozně sil.