Kosatky začaly proti Žralokům těsnou výhrou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
16. 5. 2011 7:13
Vancouver zdolal v 1. konferenčním finále San Jose 3:2

Vancouver - Nejlepší asistent základní části zámořské NHL Henrik Sedin byl hlavní postavou pondělního prvního utkání finále Západní konference Stanley Cupu.

Během dvou minut poslední části duelu mezi Vancouverem Canucks a San Jose Sharks totiž otočil přesnou přihrávkou a vítěznou brankou skóre na konečných 3:2 pro "Kosatky". Vítěz základní části NHL tak vede v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 1:0 na zápasy.

Pro Žraloky je pondělní výsledek poněkud krutý. První dvě třetiny totiž byli většinu času lepším týmem a až do poloviny třetí části vedli.

Jenže pak se vítěz základní probral a přišly zmíněné chvíle Henrika Sedina, který utkání rozhodl. "Prostě jsme ve třetí třetině našli svoje nohy," komentoval zlepšení svého mužstva Ryan Kesler, aktuálně nejproduktivnější muž play off.

Finále Západní konference NHL - 1. zápas:

Vancouver - San Jose 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Lapierre, 48. Bieksa, 49. H. Sedin - 19. J. Thornton, 29. Marleau. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.860. Stav série: 1:0.