Kladno opustilo poslední příčku. Brno zdolalo Vary

12. 3. 2010 20:40
Kladno - M.Boleslav 3:1, K.Vary - Brno 3:4pp
Kladno zaznamenalo důležitou výhru
Kladno zaznamenalo důležitou výhru | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Hokejisté Kladna udělali v pátek důležitý krok k možné záchraně v extralize, když porazili před vlastními diváky Mladou Boleslav 3:1.

Středočeši tak předali svému dnešnímu soupeři pomyslného Černého Petra v podobě poslední příčky zajišťující účast v baráži. Kladno má totiž v tabulce skupiny o udržení čtyřiašedesát bodů. Boleslav však ale na něj ztrácí jen jediný bod.

Tým kouče Vejvody vstřelili důležitou úvodní branku utkání už v sedmé minutě, kdy se prosadil v přesilové hře Jaroslav Kalla. Hosté sice vyrovnali v polovině hry zásluhou Jindy, nicméně nerozhodný stav vydržel jen do pětatřicáté minuty.

To vstřelil druhou branku (opět z přesilové hry) Jakub Válský. Jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. Boleslav totiž v závěrečné třetině měla několik příležitostí, ovšem brankář Cikánek již další gól neinkasoval.

Naopak v samotném závěru ještě pečetil cenné vítězství střelou do prázdné brány Pavel Patera.

Situaci více zamotal i druhý duel, v němž Brno zdolalo v prodloužení Karlovy Vary 4:3. Úřadující mistr přitom ještě v poslední minutě vedl, nicméně Kometa díky powerplay vyrovnala a v prodloužení ji zajistil bod navíc Radim Bičánek.