Kdyby to v NHL nevyšlo, vrátil by se Červenka do Omsku

ČTK ČTK
5. 6. 2012 22:05
Hokejový útočník Roman Červenka, který se rozhodl od nové sezony vyzkoušet štěstí v NHL by po návratu do Evropy patřil ruskému Avangardu Omsk.
Roman Červenka a Jakub Petružálek v KHL
Roman Červenka a Jakub Petružálek v KHL | Foto: ČTK

Omsk - Zajistil si pojistku. Hokejový útočník Roman Červenka, který se rozhodl od nové sezony vyzkoušet štěstí v NHL a podepsal roční kontrakt s Calgary, by v případě návratu do Evropy patřil ruskému Avangardu Omsk.

S vedením týmu KHL, kde strávil poslední dvě sezony, se podle klubového webu dohodl na dvouleté smlouvě.

Šestadvacetiletý Červenka podepsal začátkem května jakožto nedraftovaný hráč s Calgary roční dvoucestný kontrakt, podle něhož si může včetně všech bonusů vydělat až 3,775 milionu dolarů. Základní plat ale činí 832.500 dolarů, zbytek částky tvoří bonusy.

Pokud by odchovanec pražské Slavie a mistr světa z roku 2010 z Německa v zámoří skončil a vrátil se do Evropy, díky nové dohodě s Omskem bude znovu nastupovat za Avangard.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy