Káňa: Strýc Čajánek je teď můj nepřítel, fandí mu i můj táta

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 4. 2014 7:00
Ve finále play off se o extraligový titul utkají strýc a synovec: zlínský Petr Čajánek vs. brněnský Jan Káňa.
Zajímavý rodinný souboj čeká ve finále Petra Čajánka a Jana Káňu
Zajímavý rodinný souboj čeká ve finále Petra Čajánka a Jana Káňu | Foto: ČTK

Praha - Strýc Petr, nebo synovec Honza? Jedna zlínská rodina má velké dilema, komu bude v letošním extraligovém finále fandit.

První finálové utkání začíná dnes v 18:20 - on-line přenos ZDE.

Proti sobě totiž stanou ´domácí´ Petr Čajánek a Jan Káňa působící v Kometě, které spojuje blízký příbuzenský vztah. Spolu si ale nikdy nezahráli, protože 22letý Káňa ze Zlína už v dorosteneckém věku odešel.

Mladší z rodinné dvojice přiznává, že většina příbuzenstva bude asi fandit veteránu Čajánkovi. "Třeba i můj taťka mu to přeje, protože si to za svou kariéru zaslouží, naproti tomu já mám ještě všechno před sebou," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jak tento váš finálový souboj se strýcem vnímáte?
"Je to velmi pikantní souboj a moc se na něj těším. Zahrát si proti němu finále se mi víckrát asi už nepodaří. Já hraju třetí sezonu, on možná svou poslední, takže jsem rád, že se nám to poštěstilo."

Nebyl byste přece jen radši, kdybyste o ten titul hráli spolu v jednom dresu? Zvlášť, když jste také zlínský odchovanec.
"To nevím. Kdo ví, jak by to všechno bylo, kdybych ve Zlíně zůstal. Myslím si, že pohár má stejnou hodnotu, akorát, že teď ho budeme mít jeden, nebo druhý. A pro rodinu to je o to zajímavější."

Rozděluje ten souboj rodinu na dva tábory? Nebo se spíš fandí Petrovi, aby se se svou kariérou rozloučil ziskem titulu?
"Asi jo. Sice babičky asi budou fandit mně, ale většina strejdovi. Třeba i můj taťka mu to přeje, protože si to za svou kariéru zaslouží, naproti tomu já mám ještě všechno před sebou."

Jak to bude vypadat přímo na ledě? Očekáváte nějaké šetření toho druhého, nebo se ještě víc vyhecujete a budete se navzájem špičkovat?
"Že bych šetřil já jeho nebo on mě, to vůbec nepřipadá v úvahu. V tento moment jsme prostě nepřátelé. Co se stane na ledě, to tam taky zůstane, do soukromí to tahat nebudeme. Určitě ale očekávám, že nějaké souboje proběhnou, protože to bude dlouhá série."

Zlín i Kometa jsou považovány za hodně důrazné týmy, které vyznávají především pečlivou defenzivu. Dá se tedy ve finále očekávat tuhá obranářská bitva?
"My budeme hrát stejný hokej, co nás dostal do finále. Zakládáme si na bojovnosti a dobré obraně. Podobný hokej hraje i Zlín, takže bude záležet na formě, zdraví hráčů, detailech a štěstí. Podle mne jsou šance padesát na padesát. Uvidíme, jak to dopadne. Já pevně doufám, že šťastně pro nás."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy