Jaškin zazářil dvěma góly a přihrávkami, Sekáč slavil před 61 tisíci diváků

19. 12. 2019 20:50
Český útočník Dmitrij Jaškin přispěl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly a dvěma asistencemi k vítězství Dynama Moskva nad Čerepovcem 8:1.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Milan Kammermayer

Druhý muž kanadského bodování snížil ztrátu na vedoucího Vadima Šipačova. Kapitán Dynama a Jaškinův spoluhráč z elitní formace si připsal dvě přihrávky a jeho náskok v čele produktivity se zmenšil na dva body.

Jaškin zazářil po třech zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno. V 18. minutě otevřel v pádu skóre a v úvodu druhé třetiny vrátil Dynamu vedení tečí střely Juusa Hietanena. Gól na 2:1 byl nakonec i vítězný. Jaškin má bilanci 16 branek a 22 přihrávek z 38 zápasů. Mezi střelci se dělí o třetí místo.

Chabarovsk vyhrál souboj nejhorších dvou týmů Východní konference v Čeljabinsku 3:2 po nájezdech i díky obránci Michalu Jordánovi, jenž gólem poslal zápas do prodloužení. Za domácí se podvanácté v sezoně střelecky prosadil Lukáš Sedlák, který si navíc připsal asistenci u prvního gólu Traktoru.

V úvodním duelu po reprezentační přestávce se účastník ruského turnaje Euro Hockey Tour Sedlák trefil po 23 sekundách třetí části a poslal domácí do vedení 2:1. V čase 48:48 vyrovnal Jordán po přihrávce Hynka Zohorny a zapsal se mezi střelce potřetí v sezoně a přesně na den po měsíci. Amur ukončil čtyřzápasovou sérii porážek v nájezdech, v nichž neuspěl Sedlák.

Dva dny poté, co právě proti Chabarovsku vychytal čtvrtou nulu v ročníku, inkasoval Jakub Kovář třikrát od Nižněkamsku, ale mohl se radovat z vítězství. Jekatěrinburg vyhrál 4:3, český gólman své mužstvo podržel 36 zákroky.

Útočník Jiří Sekáč si užil zápas před 61.810 diváků na fotbalovém stadionu v Petrohradu, kde s CSKA Moskva zvítězil 1:0. Zápas rozhodl ve 30. minutě Sergej Kalinin. Šlo o druhou nejvyšší návštěvu v historii KHL. Rekord drží loňský zápas stejný soupeřů na tom samém místě, na který zavítalo 67.770 fanoušků.

Výsledky KHL:

Čeljabinsk - Chabarovsk 2:3 po sam. nájezdech (Sedlák 1+1 - Jordán 1+0, H. Zohorna 0+1), Jekatěrinburg - Nižněkamsk 4:3, Kazaň - Ufa 2:1, Dynamo Moskva - Čerepovec 8:1 (Jaškin 2+2), Jokerit Helsinky - Jaroslavl 4:5 po sam. nájezdech, Omsk - Novosibirsk 3:1, Petrohrad - CSKA Moskva 0:1, Viťaz Podolsk - Dinamo Riga 1:0.

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.