Vyprodáno. České mladíky poženou na šampionátu hokejových dvacítek plné tribuny

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 12. 2019 14:18
Osm dnů před startem mistrovství světa hokejistů do 20 let hlásí pořadatelé vyprodanou kapacitu zápasů českých i slovenských reprezentačních výběrů. První týmy ze zahraničí se na sever Moravy už sjíždějí.
Jakub Lauko, opora české dvacítky, se může těšit na stadiony plné fanoušků
Jakub Lauko, opora české dvacítky, se může těšit na stadiony plné fanoušků | Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Podle generální sekretářky organizačního výboru Markéty Štěrbové fanoušci vzali útokem vstupenky na utkání českých a slovenských týmů.

"V tuto chvíli jsou vyprodána. Ale fanoušci ještě úplně nemusejí házet flintu do žita, průběžně se objevují propadlé blokace a rezervace. Šance ještě stále existuje," řekla Štěrbová.

Češi se představí v Ostravě, Slováci zase v Třinci, tedy jen pár kilometrů od hranice v česko-slovenském příhraničí. Táhnou ale i další zápasy. Podle Štěrbové je pryč 80 procent kapacity stadionů.

Český tým se momentálně připravuje ve Frýdku-Místku a v pátek ho čeká přátelský zápas proti Švédsku. Do dějiště turnaje se slétávají i ostatní účastníci. "Můžeme konstatovat, že všechno je připraveno. Můžeme začít," prohlásila Štěrbová.

Organizátoři dnes představili i oficiální píseň šampionátu, kterou vytvořila kapela Lake Malawi úpravou své skladby Friend of a Friend, s níž soutěžila v Eurovizi.

"K hokeji jsem měl už jako kluk blízko. Z Třince pocházím, moje maminka je zubařka a kdysi spravovala chrup bývalým třineckým hokejistům, jako byli Kaděra, Daňo nebo Sekeráš, a nosila mi jejich kartičky," usmál se frontman kapely Albert Černý.

Mistrovství světa odstartuje 26. prosince a vyvrcholí 5. ledna.

 

Právě se děje

Další zprávy