Jaškin opouští Slavii. Odchází do zámořské juniorské soutěže

ČTK ČTK
27. 6. 2012 19:15
Hokejový útočník Dmitrij Jaškin opouští pražskou Slavii a bude v nadcházející sezoně hrát v Monctonu v QMJHL. Chce se tím přiblížit NHL.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Eduard Erben

Praha - Dmitrij Jaškin opouští pražskou Slavii a bude v nadcházející sezoně hrát v Monctonu v QMJHL.

Devatenáctiletý útočník se chce při působení v zámořské juniorské soutěži přiblížit NHL, kde je od loňska draftován St. Louis. O transakci informoval server hokej.cz.

"Ve Slavii jsem se domluvil na odchodu," řekl Jaškin. Český juniorský reprezentant má za sebou už dvě sezony v české extralize.

Zatímco v té první v 50 duelech včetně play off nasbíral 13 bodů za pět gólů a osm asistencí, v uplynulém ročníku zaznamenal v 37 utkáních i s play out jen šest bodů za čtyři branky a dvě přihrávky.

"Hodně jsem o tom přemýšlel. Když budu hrát v CHL, mám šanci dostat se odtud do NHL. A to je můj cíl," prohlásil Jaškin, jehož si vybralo St. Louis ve druhém kole jako celkově 41. hráče v pořadí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy