15. 10. 2009 17:30
Rozhodující nájezd si připsal Leoš Čermák
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva  - Hokejisté Omsku v KHL po čtyřech vítězných zápasech za sebou prohráli. Avangard dnes podlehl 4:5 po samostatných nájezdech v Novosibirsku, jehož jeden gól vstřelil Leoš Čermák.

V dresu hostů se poprvé po třech duelech bodově neprosadil nejlepší střelec soutěže Jaromír Jágr.

Bývalý útočník Ufy Čermák skóroval v 6. minutě utkání a pomohl k tomu, že Sibir první třetinu vyhrál 3:0. Hostům se však podařilo snížit na rozdíl jedné branky, a i když Novosibirsk opět zvýšil na 4:2, dovedl Avangard utkání do prodloužení.

Přispěl k tomu i útočník Jakub Klepiš, jenž dvě minuty před třetí sirénou nahrál na vyrovnávací gól Lassemu Kukkonenovi.

V prodloužení navzdory Čermákovu vyloučení branka nepadla, a tak se rozhodlo v nájezdech. V nich netypicky selhal specialista Klepiš a bod navíc získal Novosibirsk.