Jágr se vyhnul obrovské bitce s Islanders

Jan Cigánik
25. 9. 2007 11:16
Gomes a Drury jsou novými posilami Rangers.

New York - Jaromír Jágr může v klidu dokončit letní přípravu. Vedení New Yorku Rangers mu splnilo, co si přeje vždy - na Manhattan přivedlo významné posily a mužstvo, které kolem českého kapitána vzniká, vypadá slibně.

Na trhu volných hráčů se Jezdcům povedly dva opravdu excelentní úlovky. Od konkurenčních Ďáblů z New Jersey se na Manhattan přestěhoval Scott Gomez a z Buffala si to do New Yorku zamířil střelec Chris Drury.

Dále čtěte:

Kreativní Scott Gomez se pravděpodobně postaví mezi ofenzivní tahouny Jaromíra Jágra a Martina Straku, což z první řady Jezdců udělá jednu z nejúdernějších formací soutěže.

Chris Drury, který v uplynulé sezoně vstřelil 37 gólů, bude hrát mezi Seanem Averym a Brendanem Shanahanem - druhá řada bude tedy také velmi silná.

Každý tým potřebuje kvalitního gólmana a Jezdcům se povedlo znovu podepsat Švéda Henrika Lundqvista. Lundqvist je velmi kvalitní brankář a s nadsázkou se dá řící, že pokud se daří jemu, hraje dobře celý mančaft. Švéd v New Yorku podepsal jednoletý kontrakt, a bude tak mít velkou motivaci předvést se v nejlepším světle.

Obrana Rangers zůstala téměř ve stejném složení jako v předcházejících sezonách. Řady Jezdců opustil pouze Karel Rachůnek. Osa obrany - Michal Rozsíval, Marek Malik, Paul Mara, Jason Strudwick, Dan Girardi, Thomas Pock a Fedor Tyutin - zůstala zachována, navíc defenzivní řady rozšířil Andrew Hutchinson, výborný střelec od modré čáry, který k Jezdcům přichází z Caroliny.

Sílu Rangers dokazuje i možnost sestavit až pět formací, které mají velké zkušenosti tuhých bojů kanadsko-americké soutěže. Vedle ostřílených veteránů se v sestavě Jezdců mohou objevit i nadějní mladíci jako Marc Staal, Brandon Dubinsky, Nigel Dawes, Alex Bourret, Michael Sauer a gólman Al Montoya, které klub získal v předcházejících ročnících draftu.

Loňská sezona pro Jezdce skončila relativně úspěšně. Tým sice získal o šest bodů méně během základní části, než tomu bylo v sezoně předcházející a ještě šest týdnů před začátkem play off to na boj o Stanely Cup nevypadalo Díky mohutnému finiši se však vyřazovací část nakonec v Madison Square Garden hrála.

A hrála se úspěšně, New York Rangers po deseti letech prošli do dalších kol play off. Optimismus před novou sezonou je tedy oprávněný.

Válka o New York

New York Rangers se v pondělí utkali v přípravném zápase se svými městskými rivaly Islanders. A bylo to derby jak se patří.

Oba týmy se střetly poprvé od od březnového faulu Chrise Simona na Ryana Hollwega. Disciplinární komise NHL tenkrát vyměřila bitkaři Islanders nejdelší trest v dějinách ligy (stop na 25 zápasů).

Oba týmy jakoby zapomněly, že se jedná pouze o předsezonní zápas, a pustily se do sebe hlava nehlava. Rozhodčí měli v zápase opravdu těžkou práci. Souhrná výše trestů se zastavila na 170 minutách a z každého týmu zápas nedohráli tři hráči - včetně obou gólmanů.

Martin Straka ve srážce.
Martin Straka ve srážce. | Foto: Reuters

Ve 29. minutě se strhla hromadná bitka, do které se zapojilo všech 12 hráčů na ledě. Oba brankáři Rick DiPietro a Al Montoya společně se čtveřicí Simon, Brennan, Strudwick, Orr byli po šarvátce vykázaní do šaten. Zbytek zápasu dochytali náhradníci Wade Dubielewicz a Miika Wiikman.

Dohromady se během zápasu rozputalo 10 pěstních soubojů a vypadalo to, že hokejisté chtějí trumfnout 19 let starý rekord NHL mezi Rangers a Pittsburgem Penguins, kdy rozhodčí udělili 292 trestných minut.

Strhující podívánou nakonec vyhráli Ostrované brankou Comrieho v prodloužení 5:4.

Jaromír Jágr ani velká posila jezdců Scott Gomes se na ledě neobjevili, očekává se, že se představí v úterním zápase s Detroitem Red Wings.