Jágr se vrátil do sestavy Dallasu. Prohru ale neodvrátil

29. 1. 2013 7:25
Hokejisté Dallasu utrpěli třetí prohru v řadě, když v pondělním zápase NHL prohráli na ledě Columbusu 1:2. Dallasu nepomohl ani návrat Jaromíra Jágra do sestavy po potížích se zády.
David Krejčí (vlevo) a Milan Lučič se radují z vítězného gólu Bostonu. Rozhodující gól vstřelil i Václav Prospal v zápase s Dallasem. | Foto: Reuters

Columbus - Hokejisté Dallasu utrpěli třetí prohru v řadě, když v pondělním zápase NHL prohráli na ledě Columbusu 1:2.

Dallasu nepomohl ani návrat Jaromíra Jágra do sestavy po potížích se zády. Kvůli nim vynechal předchozí duel se St. Louis (3:4) i část utkání s Chicagem (2:3PP).

Vítěznou branku zápasu vstřelil ve 42. minutě Jágrův někdejší spoluhráč z jednoho útoku v české reprezentaci Václav Prospal.

Vydařený návrat nezažil ani Benn

Za dva týdny jednačtyřicetiletý Jágr hrál poprvé v sezoně v jednom útoku s největší hvězdou Stars z minulé sezony Jamie Bennem.

Ten odehrál teprve první zápas v sezoně poté, co se s vedením Stars dohodl na nové smlouvě. Ve 25. minutě asistoval u úvodního gólu utkání, který vstřelil obránce Larsen.

Na konci druhé třetiny však vyrovnal Dorsett a v úvodu té třetí skóroval brzy osmatřicetiletý útočník Blue Jackets Prospal, který si připsal svůj druhý zásah v sezoně.

Columbus si tak připsal druhou výhru v sezoně a v tabulce Západní konference se bodově dotáhl na šestý Dallas, který má na kontě rovněž čtyři prohry a 5 bodů.

O výhře Bostonu rozhodl Krejčí

Stejně jako Prospal zařídil vítěznou branku svého týmu i další český útočník David Krejčí. Jeho Boston díky jeho trefě z 59. minuty vyhrál v Carolině 5:3.

Boston, který vedl 2:0 a 3:1, na konci druhé třetiny o svůj náskok přišel a zdálo se, že zápas dospěje do prodloužení.

V čase 58:10 však zaznamenal rozhodující trefu zápasu šestadvacetiletý český útočník, který si tak připsal vůbec první trefu v sezoně.

Krejčí si navíc připsal jednu asistenci u druhého gólu, jenž vstřelil Zdeno Chára. Někdejší kapitán pražského Lva k tomu navíc přidal další dvě asistence.

Boston se díky čtvrté výhře v sezoně posunul do čela Východní konference, Carolina klesla po třetí porážce na dvanácté místo téže konference.

K výhře přispěli i Vrbata a Hemský

Hokejisté Phoenixu si stejně jako Columbus připsali druhou výhru v sezoně, když na svém ledě porazili Nashville 4:0.

Asistencí na posledním gólu se na výhře Coyotes podílel český útočník Radim Vrbata.

Přestože Predators prohráli už popáté z šesti odehraných duelů, v tabulce se drží před Phoenixem, protože tři z pěti proher utrpěli až po samostatných nájezdech, a získali tak za ně tři body.

I v zápase Edmontonu nad Coloradem si podíl na výhře připsal český útočník. Aleš Hemský v 16. minutě otevřel skóre a jeho Edmonton si poté došel bez větších potíží pro výhru 4:1.

Oilers se díky třetí výhře v sezoně posunuli do čela Severozápadní divize a na třetí místo v Západní konferenci. Avalanche naopak po třetí prohře klesli za Phoenix na 13. místo konference.

Aktualizujeme

Výsledky:

Columbus - Dallas 2:1, Carolina - Boston 3:5, Phoenix - Nashville 4:0, Edmonton - Colorado 4:1, Los Angeles - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech.