Jágr se opět trefil a Omsk vyhrál pošestnácté za sebou

16. 2. 2011 23:45
Mytišči - Omsk 1:2 (Bulis 0+1 - Jágr 1+0,Červenka 0+1)

Moskva - Hokejisté Avangardu Omsk vyhráli v KHL již šestnácté utkání za sebou. Výhru 2:1 na ledě Atlantu Mytišči zařídil vítězným gólem v 48. minutě Alexandr Pěrežogin.

Úvodní trefu hostů si připsal Jaromír Jágr, jemuž asistoval nejproduktivnější hráč týmu Roman Červenka.

Omsk prohrál naposledy soutěžní zápas 24. prosince s CSKA Moskva. Od té doby se vyšvihl až na vrchol celé soutěže a má téměř jisté celkové prvenství, které mu v play off vynese vždy na úvod série výhodu domácího prostředí.

Jágr bude od léta šéfovat Kladnu, hrát ale bude za Omsk

Nedařilo se naopak Spartaku Moskva, který podlehl Nižněkamsku 1:5. K chybám obrany se přidal i brankář Dominik Hašek.

Český veterán si při přesilovce v druhé třetině dojel k zadnímu mantinelu pro puk, ten ale nezpracoval a Dmitrij Makarov pohodlně zvýšil na 3:0 do prázdné branky.

Vašíček s Rachůnkem přispěli ke kanonádě

Velká přestřelka se strhla na ledě Jaroslavle, kde domácí tým porazil Chanty Mansijsk 8:4. Gól a dvě asistence zaznamenal v dresu vítězů Josef Vašíček, jednou se trefil i obránce Karel Rachůnek.

Vítězství slavili i čeští hokejisté bojující v barvách Petrohradu. Jakub Štěpánek vychytal výhru 3:2 nad Jekatěrinburgem, ke které přispěl jedním gólem Petr Čajánek, jemuž nahrál Petr Průcha.

Výsledky:

Čerepovec - Kazaň 2:1, Jaroslavl - Chanty Mansijsk 8:4 (za domácí Vašíček 1+2, Rachůnek 1+0), Nižnij Novgorod - Barys Astana 3:5 (Čermák 1+0 - Kašpar 0+2, Novotný 0+1), Petrohrad - Jekatěrinburg 3:2 (za domácí Čajánek 1+0, Průcha 0+1), Viťaz Čechov - Chabarovsk 3:4, CSKA Moskva - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Rolinek 0+1), Dynamo Moskva - Novokuzněck 8:1, Spartak Moskva - Nižněkamsk 1:5, Atlant Mytišči - Omsk 1:2 (Bulis 0+1 - Jágr 1+0, Červenka 0+1), Dinamo Minsk - Čeljabinsk 4:2, Dinamo Riga - Ufa 2:3 v prodl.

11. Viťaz Čechov 53 12 4 5 32 116:177 49

Poznámka: Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.