Jágrovy asistence nepomohly, první výhru má Pittsburgh

26. 4. 2008 9:09
Skórovali Straka, Sýkora i Milan Michálek
Petr Sýkora přispěl gólem k výhře svého týmu.
Petr Sýkora přispěl gólem k výhře svého týmu. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Ani dvě asistence kapitána Jaromíra Jágra a gól Martina Straky nepomohly New York Rangers k výhře v prvním zápase semifinále Východní konference proti Pittsburghu.

Za „Tučňáky" se na druhé straně trefil Petr Sýkora a přispěl k vítězství svého celku 5:4.

Český hokejista se prosadil i v Západní konferenci. Milan Michálek otevíral v 25. minutě skóre zápasu svého San Jose proti Dallasu. První zápas série ale nakonec získaly „Hvězdy", když v prodloužení rozhodl jejich kapitán Brenden Morrow.

Hokejisté Rangers vedli na začátku druhé třetiny po brance Seana Averyho v pittsburghské Mellon Areně už 3:0, přesto nedokázali udržet ofenzivní sílu Penguins a první zápas sérii ztratili.

Krátce po gólu provokatéra v dresu „Jezdců" snížil hráč podobného ražení na druhé straně Jarkko Ruutu a nakopl Pittsbrugh k lepšímu výkonu.

„Tučňáci" vstřelili čtyři branky v řadě a najednou vedli oni. Na vývoj utkání ještě stihl zareagoval newyorský Scott Gomez, když po přihrávce Jágra s Michalem Rozsívalem deset minut před koncem zápasu vyrovnal na 4:4.

V čase 56:40 byl však vyloučen za nedovolené bránění Martin Straka a ruský talent Jevgenij Malkin v přesilové hře strhl vítězství na stranu domácích, když tečoval za záda Henrika Lundqvista střelu kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho.

„Viděl jsem, že puk jde vedle, ale pak trefil nohu Malkina a odrazil se do brány," popisoval na stránkách nhl.com klíčový moment utkání gólman Rangers.

Michálek skóroval, ale prohrál

Zápas semifinále konference viděli i diváci v San Jose, kde domácí „Žraloci" hostili Dallas Stars.

Po brance českého forvarda Milana Michálka vedli domácí od 25.minuty 1:0, za pouhých pět minut ale byli už o gól pozadu, když se za Dallas trefili Modano a Morrow.

Tři minuty před koncem zápasu ješte stihl vyrovnat Jonathan Cheechoo a vynutil si prodloužení. V něm se však podruhé v zápase prosadil kapitán Dallasu Morrow a zajistil pro svůj tým první bod v sérii.

Brenden Morrow si v letošním play off připsal už pátou branku, což je o dvě víc než činil jeho dosavadní osobní rekord.

„Je to tu skutečně parádní místo pro hokej. Atmosféra byla úžasná," chválil si podmínky v hale San Jose kapitán Dallasu.