Jágr opět skóroval a dovedl hokejisty Dallasu k triumfu

24. 3. 2013 7:08
Dallas v sobotním utkání NHL porazil Colorado.
Jaromír Jágr se radoval ze svého 13. gólu ve zkrácené sezoně NHL.
Jaromír Jágr se radoval ze svého 13. gólu ve zkrácené sezoně NHL. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Dallasu začali minisérii pěti domácích utkání v NHL sobotní odvetou za předchozí porážku v Coloradu. I díky gólu a asistenci Jaromíra Jágra borci Stars vyhráli 5:2.

Český útočník se do černého trefil potřetí v řadě. Ve zkrácené sezoně NHL je to jeho třináctý gól. Sobotní trefa ze 47. minuty se zrodila ve chvíli, kdy „šedesát osmička“ vyjela zpoza branky, u levé tyčky protlačila puk do sítě, a pečetila tak výsledek utkání. Jágr byl po zápase vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Dallas zvrat nepřipustil

Stars drželi od začátku režii utkání plně ve své ruce. První gól vstřelil už po 34 sekundách Derek Roy, na 2:0 zvýšil v 10. minutě prvním gólem v NHL bek Jordie Benn.

New York Další povedený večer v hokejové NHL má za sebou Jaromír Jágr. V sobotním utkání proti Coloradu vstřelil gól, na další přihrál a pomohl Dallasu k vítězství 5:2.

Český útočník se do černého trefil potřetí v řadě. Ve zkrácené sezoně NHL je to jeho třináctý gól. Sobotní trefa ze 47. minuty se zrodila ve chvíli, kdy „šedesát osmička“ vyjela zpoza branky, u levé tyčky protlačila puk do sítě a pečetila tak výsledek utkání. Jágr byl po zápase vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Dallasu vyšel i vstup do druhé třetin. Po 58 vteřinách zvýšil na 3:0 Eric Nystrom. V 25. minutě Codyho Eakin trefou na 4:0 donutil hostujícího brankáře Semjona Varlamova střídat.

Colorado snížilo na 2:4, ale poslední slovo měl stejně Jágr. Zato jeho spoluhráč z Nagana Milan Hejduk sledoval zápas jen z tribuny.

Eliáš ukončil střelecký půst

Po střelecké odmlce dlouhé čtyři zápasy znovu skóroval druhý nejproduktivnější český hráč NHL Patrik Eliáš. Svým desátým gólem v sezoně přispěl k vítězství New Jersey nad Floridou 2:1.

New Jersey ale potkala i jedna nepříjemnost. Ve třetí třetině odstoupil ze hry útočník Ilja Kovalčuk, který si při nárazu do mantinelu nejspíš poranil rameno.

Výsledky NHL:

Ottawa - Tampa Bay 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)
Branky: 20. a 60. Alfredsson, 13. Silfverberg, 15. Gryba, 18. Latendresse - 52. a 54. Johnson, 59. Purcell. Střely na branku: 32:32. Diváci: 20.016.

Minnesota - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Parise, 42. Spurgeon. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19.358.

Los Angeles - Vancouver 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Raymond. Střely na branku: 20:13. Diváci: 18.118.

Toronto - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Kadri, 23. Grabovskij, 42. McLaren - 43. Seidenberg, 59. Ference (Krejčí). Střely na branku: 13:33. Diváci: 19.236.

Edmonton - St. Louis 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Stewart, 43. Steen (Polák), 52. Oshie. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16.839.

New Jersey - Florida 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Eliáš, 32. Clarkson - 40. Mueller (Fleischmann). Střely na branku: 25:18. Diváci: 17.625.

Nashville - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Beck, 9. Weber (Erat), 10. Legwand, 11. Halischuk, 60. Josi (Erat) - 10. Umberger, 35. Anisimov. Střely na branku: 24:23. Diváci: 17.113.

Dallas - Colorado 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 1. Roy, 10. Jordie Benn, 21. Nystrom (Jágr), 25. Eakin, 47. Jágr - 40. Parenteau, 42. Stastny. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17.311.

Montreal - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Ryder - 31. a 40. Vanek. Střely na branku: 39:18. Diváci: 21.273.