Jágr opět skóroval a Dallas konečně vyhrál

22. 3. 2013 6:30
Tentokrát už gól Jaromíra Jágra znamenal výhru Dallasu 2:0 nad Los Angeles a Dallas prolomil sérii porážek.
Radost hráčů Dallasu
Radost hráčů Dallasu | Foto: Reuters

Los Angeles - Tentokrát už gól Jaromíra Jágra znamenal výhru Dallasu 2:0 nad Los Angeles a Stars tak prolomili sérii porážek. Další hvězdou nočních zápasů NHL byl český útočník Martin Erat, který řídil výhru Nashvillu proti Calgary.

Jágr otevřel skóre svou dvanáctou trefou v sezoně až ve třetí třetině. Jeho bekhendové nahození si srazil jeden z obránců do sítě. Po něm ještě přidal druhou branku další veterán Whitney, a protože gólman Lehtonen udržel čisté konto, radoval se Dallas ze zisku tří bodů.

To Erat také načínal svým gólem brankový účet Nashvillu, ale už ve 12. minutě, když šikovně tečoval střelu od modré. Predators museli dvakrát dotahovat, ale od stavu 2:2 se prosadili třikrát za sebou a to rozhodlo o vítězi utkání. Erat si vedle gólu připsal další dvě asistence a stal se druhou hvězdou zápasu.

Radost z výhry nezažil brankář Ondřej Pavelec, kterého hráči Washingtonu překonali čtyřikrát a Winnipeg prohrál 0:4. Český gólman si připsal 21 úspěšných zákroků.

Asistencí se útočník Patrik Eliáš podílel na vítězství Devils na ledě Caroliny 4:1. Kuriózním střelcem se stal už ve čtvrté minutě brankář New Jersey Martin Brodeur (více ZDE).

Stejnou měrou přispěl k triumfu Montrealu Tomáš Plekanec. Canadiens porazili Islanders 5:2.

NHL:

Buffalo - Toronto 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 19. Ennis, 32. Foligno, 33. Pominville, 41. Ehrhoff, rozhodující sam. nájezd Ott - 11. a 47. Kadri, 9. Bozak, 29. Grabovskij. Střely na branku: 36:34. Diváci: 19.070.

New York Islanders - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 13. Tavares, 27. Višňovský - 31. a 51. Subban (na první Plekanec), 10. Ryder, 41. B. Gionta, 51. Gallagher. Střely na branku: 27:29. Diváci: 11.012.

New York Rangers - Florida 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Gáborík - 9. B. Campbell, 25. Upshall, 60. Kopecký. Střely na branku: 45:24. Diváci: 17.200.

Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 52. Skinner - 4. Brodeur, 33. Henrique, 34. Harrold (Eliáš), 57. Loktionov. Střely na branku: 18:22. Diváci: 16.941.

Ottawa - Boston 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 25. Daugavins - 39. Paille, 59. Seidenberg. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.603.

Winnipeg - Washington 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 4. Brouwer, 17. Johansson, 55. Ovečkin, 59. Bäckström. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 20:25. Diváci: 15.004.

Nashville - Calgary 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky: 19. a 34. Fisher (na obě Erat), 12. Erat, 35. Spaling, 56. Yip - 6. Giordano, 14. Comeau, 59. Iginla. Střely na branku: 23:22. Diváci: 17.113.

Phoenix - Vancouver 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 43. Vermette (Vrbata) - 7. Tanev, 50. Schroeder. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.220.

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 47. Jágr, 51. Ray Whitney. Střely na branku: 40:21. Diváci: 18.118.

2. Anaheim 29 22 4 3 99:71 48
3. Minnesota 29 17 2 10 77:71 36
4. Los Angeles 30 17 2 11 88:75 36
5. Vancouver 30 15 6 9 83:83 36
6. St. Louis 29 16 2 11 87:83 34
7. Detroit 30 14 5 11 80:79 33
8. San Jose 29 13 6 10 71:77 32
9. Dallas 30 14 3 13 78:88 31
10. Phoenix 31 13 4 14 80:87 30
11. Nashville 31 12 6 13 75:84 30