Vokoun vychytal Pittsburghu jedenáctou výhru v řadě

23. 3. 2013 6:00
Tomáš Vokoun přispěl 33 úspěšnými zákroky k výhře hokejistů Pittsburghu na ledě New Yorku Islanders 4:2, a pomohl tak natáhnout vítěznou šňůru Penguins, která nyní čítá už 11 zápasů.
Tomáš Vokoun se na 11. výhře Pittsburghu v řadě podílel 33 zákroky a jednou asistencí. | Foto: Reuters

New York - Tomáš Vokoun přispěl jednou asistencí a 33 úspěšnými zákroky k výhře hokejistů Pittsburghu v pátečním zápase NHL na ledě New Yorku Islanders 4:2, a pomohl tak natáhnout vítěznou šňůru Penguins, která nyní čítá už 11 zápasů.

Penguins tak zvýšili svůj náskok na Montreal v čele Východní konferenci opět na tři body, navíc se posunuli na druhé místo v celé soutěži za vedoucí Chicago.

Naopak Islanders, kteří potřetí za sebou doma prohráli, se ve Východní konferenci propadli na 11. příčku a pozice pro play off se jim začínají vzdalovat.

Crosby si upevnil vedení v bodování

Pittsburgh sice dvakrát prohrával, 14 sekund před koncem druhé třetiny však srovnal Chris Kunitz a v úvodu třetí třetiny rozhodl o výhře Penguins Bryan Sutter.

V závěrečné sekundě zápasu pak po Vokounově přihrávce uzavřel skóre střelou do prázdné brány Pascal Dupuis.

Dvě asistence si pak připsal kapitán Penguins Sidney Crosby, který tak zvýšil svůj náskok v čele kanadského bodování. Tomu vévodí s 52 body za 13 gólů a 39 asistencí.

O jedenáct bodů za ním je jeho spoluhráč z první lajny Chris Kunitz, který se díky svému zásahu posunul na druhé místo produktivity před Stevena Stamkose z Tampy Bay.

Washington vyhnal Pavelce z brány

Díky lepšímu skóre se před Islanders posunuli na desáté místo v konferenci hokejisté Washingtonu, kteří podruhé za sebou dokázali vyhrát na ledě Winnipegu. Dvěma góly se o to zasloužil Alexandr Ovečkin.

Na svého soupeře, který vede Jihovýchodní divizi, pak ztrácejí už jen pět bodů.

Zatímco ve čtvrtek vyhráli na ledě Jets 4:0, nyní dokonce 6:1. Branku Winnipegu opět hájil Ondřej Pavelec, tentokrát však branku předčasně opustil, když jej ve 26. minutě po třetí obdržené brance vystřídal Al Montoya.

Columbus bodoval podvanácté v řadě

Dvanáctý zápas s bodovým ziskem za sebou si pak na své konto připsali hokejisté Columbusu, kteří na svém ledě porazili Calgary 5:1.

Columbus se díky tomu posunul na deváté místo v Západní konferenci a od příček pro play off jej dělí jen horší skóre.

Naopak Calgary, za nějž po delší době nastoupil Roman Červenka, si připsalo třetí prohru v řadě z venkovního tripu a v tabulce konference je stále na posledním místě.

Kindl asistoval u výhry v Anaheimu

Husarský kousek se povedl hokejistům Detroitu, kteří vyhráli na ledě Anaheimu 5:1, a ukončili tak jeho sérii dvanácti zápasů v nichž bodoval.

Jednou asistencí se na tom podílel obránce Red Wings Jakub Kindl.

Anaheimu se tak nepovedlo stáhnout ztrátu na vedoucí Chicago, která činí tři body. Naopak Detroitu pomohla výhra k posunu na šesté místo konference

NY Islanders - Pittsburgh 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
8. Streit, 38. Bailey - 29. Vitale, 40. Kunitz, 42. Sutter, 60. Dupuis (Vokoun). Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 35 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,3 procenta. Střely na branku: 35:25. Diváci: 14.888.

Anaheim - Detroit 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Selänne - 14., 24. a 33. Abdelkader (na druhou Kindl), 15. Dacjuk, 56. Franzén. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.174.

Winnipeg - Washington 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 50. Byfuglien - 28. a 56. Ovečkin, 13. Laich, 17. Brouwer, 26. Beagle, 42. Green. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 26 minut, z 9 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15.004.

Columbus - Calgary 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 34. a 34. Foligno, 17. Boll, 35. Anisimov, 54. Gillies - 25. Glencross. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.853.