Jágr a spol. nejsou nejhorší. Buffalo taky znovu prohrálo

15. 10. 2013 7:15
New Jersey v NHL prohrává, ale není nejhorší. Buffalo má po sedmi zápasech jen jeden bod a bláznivé skóre 7:18.
Buffalo se letos trápí. V sedmi zápasech nové sezony ani jednou nevyhrálo.
Buffalo se letos trápí. V sedmi zápasech nové sezony ani jednou nevyhrálo. | Foto: Reuters

New York - Sedmou prohru v řadě utrpěli v pondělním utkání NHL hokejisté Buffala, když podlehli 1:2 Minnesotě a v nové sezoně zůstávají dál bez vítězství. Sabres v sedmi zápasech získali pouze jediný bod při celkovém skóre 7:18.

Ironií osudu vstřelil rozhodující gól bývalý útočník Buffala Jason Pominville, který v přesilové hře deset sekund před koncem druhé třetiny zlomil nerozhodný stav 1:1. Ve třetí části už branka nepadla.

Ovečkin honí Hertla na čele tabulky střelců

Ve stíhání českého mladíka Tomáše Hertla v tabulce střelců pokračuje Alexander Ovečkin, jenž gólem a jednou asistencí přispěl k výhře Washingtonu nad Edmontonem 4:2. Ruský kanonýr si připsal šestý zásah v soutěži a na Hertla už ztrácí jediný gól, zároveň se s 9 body posunul do čela tabulky produktivity.

Capitals rozhodli zápas v polovině druhé třetiny, kdy v rozmezí čtyř minut třemi po sobě jdoucími střelami třikrát překonali Jasona Labarberu v brance Oilers. Michal Neuvirth sledoval zápas pouze ze střídačky, výhru Washingtonu vychytal díky 28 zákrokům Braden Holtby.

Statistika NHL:

Buffalo - Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 36. Flynn - 6. Brodziak, 40. Pominville. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.111.

Washington - Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky: 14. Laich, 31. Ward, 34. Ovečkin, 35. Brouwer - 10. Gordon, 59. Acton. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.506.