Inlajnisté smetli Slováky a jsou v semifinále MS

23. 6. 2011 20:26
Česko - Slovensko 9:2 (3:1, 3:0, 1:0, 2:1)

Pardubice - Čeští reprezentanti porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF v Pardubicích bez sebemenších problémů Slovensko 9:2 a zajistili si postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

Hattrickem se na jejich výhře podílel Luděk Brož.

Český tým se dostal do vedení již po 76 sekundách, kdy se poprvé prosadil nejproduktivnější hráč šampionátu Brož. Slováci sice dokázali o minutu později vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí výběr si ještě v první čtvrtině vypracoval dvoubrankový náskok a v druhé části definitivně rozhodl o očekávaném postupu.

Rachůnek dostal na MS inlajnistů trest za potyčku
Inline hokejisté porazili i Švédy a čekají je Slováci

Mužstvo vedené trenérem Hemským vedlo v polovině zápasu 6:1 a mohlo následně šetřit síly a nechat některé hráče odpočinout. I kvůli absenci distancovaného Karla Rachůnka dostali více prostoru hráči z lavičky. Na české výhře to nic nezměnilo. Jen tyčka v poslední minutě ochránila Slováky od potupné desítky.

Ze čtvrtfinále společně s českou reprezentací postoupili i hráči Švédska a Kanady. O složení semifinálových dvojic rozhodne výsledek posledního souboje mezi USA a Německem.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF v Pardubicích:

Čtvrtfinále:

Branky a nahrávky:
2. Brož (Tenkrát), 9. Šebek (Brož, Vozdecký), 10. Polanský (Strýček), 18. Koudelka (Kameš, Mojžíš), 22. Brož (Šebek), 24. Vlček (Strýček), 30. Šebek (Brož), 39. Brož (Šebek, Demel), 46. Demel (Čuřík, Brož) - 3. Gálik (Ruckay, Šimůnek), 45. Holovič (Ručkay, Kristin). Rozhodčí: Erd (Rak.), Friday (Kan.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4200.

Švédsko - Slovinsko 6:2 (0:2, 2:0, 1:0, 3:0)
Kanada - Finsko 6:5 (1:1, 3:1, 1:2, 1:1)

20:00 USA - Německo