Inline hokejisté porazili i Švédy a čekají je Slováci

21. 6. 2011 21:00
Česká republika - Švédsko 6:3 (2:1, 0:0, 2:0, 2:2)

Pardubice - Čeští inline hokejisté jsou nadále na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích suverénní. V závěrečném utkání základní skupiny B porazili Švédsko 6:3 a z prvního místa jdou ve čtvrtfinále na Slovensko.

Jejich soupeř, s kterým se utkají ve čtvrtek od 18:00, skončil po bojích s USA, Kanadou a Slovinskem bez jediného bodu.

Hattrickem se na vítězství podílel kapitán Petr Tenkrát.

Český tým díky vysokým výhrám nad Německem a Finskem i dnešní výhře Finů nad Němci měl už prvenství ve skupině prakticky jisté, ale proti pětinásobným mistrům světa z dosavadních čtrnácti turnajů si vylepšil sebevědomí.

Inline hokejisté na MS nasázeli devět gólů také Finům
Inline hokejisté rozdrtili Němce. Trefil se i Rachůnek

Seveřany sice dostal už po 57 vteřinách do vedení Olsson, ale v 11. minutě vyrovnal v přesilovce kapitán Tenkrát a za 32 sekund otočil výsledek povedeným bekhendem Demel. V druhé čtvrtině se stav nezměnil a Švédům pomohla po pokusu Polanského horní tyč.

Češi po polovině utkání navýšili náskok. Nejdříve skóroval v 27. minutě Besser, pak trefil v přesilovce horní tyč Tenkrát, který ale v 34. minutě v další početní výhodě už zamířil přesně.

V závěrečné části neproměnil únik Polanský a soupeř finišoval. Trefili se Luukkonen a při vyloučení Rachůnka na čtyři minuty a do konce utkání po potyčce Höglund, ale v závěrečné power play potvrdili výsledek Brož a třetí trefou v utkání Tenkrát.

Skupina B:

Branky a nahrávky:
11. Tenkrát (Kameš), 12. Demel (Vozdecký), 27. Besser (Strýček, P. Šebek), 34. Tenkrát (Kameš, Mojžíš), 48. Broš (Demel), 48. Tenkrát - 1. Olsson (Nilsson), 42. Luukkonen (Bejmo), 43. Höglund (Svensson, Olsson). Rozhodčí: Dregen (Něm.), Scott (Austr.). Vyloučení: 7:8, navíc K. Rachůnek (ČR) 4 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3500.

Finsko - Německo 7:5 (2:1, 3:1, 0:1, 2:2)

Konečná tabulka:

1. Česko 3 3 0 0 0 24:6 9
2. Finsko 3 2 0 0 1 19:18 6
3. Švédsko 3 1 0 0 2 16:23 3
4. Německo 3 0 0 0 3 13:25 0

Skupina A:

Slovinsko - Slovensko 6:5 (3:1, 2:2, 1:1, 0:1), USA - Kanada 6:3 (0:1, 4:2, 0:0, 2:0).

1. USA 3 3 0 0 0 22:8 9
2. Slovinsko 3 2 0 0 1 14:13 6
3. Kanada 3 1 0 0 2 13:15 3
4. Slovensko 3 0 0 0 3 11:24 0