Hororový start, vítězná trefa v nastavení. Pardubice vstoupily do Spengler Cupu

26. 12. 2023 16:53
Hokejisté Pardubic vyhráli úvodní utkání na Spenglerově poháru v Davosu nad obhájcem triumfu Ambri-Piottou 3:2 v prodloužení, přestože prohrávali už 0:2. Obrat dokonal v čase 61:15 útočník Lukáš Sedlák. Další duel čeká Dynamo ve čtvrtek proti finskému celku KalPa Kuopio.
Dominic Zwerger (vlevo) v souboji s Janem Kolářem
Dominic Zwerger (vlevo) v souboji s Janem Kolářem | Foto: ČTK

V dresu Ambri-Piotty nechyběl český reprezentační útočník Michael Špaček, který se spolu s navrátilcem do Sparty Filipem Chlapíkem podílel na loňském vítězství v turnaji. Po jeho boku na křídle nastoupil americký kanonýr Peter Mueller, jenž na konci listopadu skončil v extraligových Vítkovicích, je zatím bez angažmá a švýcarském celku vypomáhá jen na Spengler Cupu.

Ambri-Piotta se po 62 sekundách dostala do vedení. Po přihrávce Laurenta Dauphina se dostal do úniku Alex Formenton a překonal Romana Willa mezi betony. Odpovědět mohl David Cienciala a Dynamo se neprosadilo ani při vyloučení Tima Heeda. V 9. minutě se naopak zapsal mezi střelce opět Formenton, který tečoval před Willem nahození Jesseho Virtanena. Dynamo sice mělo převahu, ale gólman Janne Juvonen udržel čistý štít i při trestu Tobiase Fohrlera.

Ve 24. minutě byl blízko zvýšení Nando Eggenberger, jehož střelu Will vytěsnil lapačkou na levou tyč. Z brejku měl možnost Tomáš Hyka. Pardubice se dočkaly v polovině utkání, kdy se Matej Paulovič prodral před Juvonena a překonal jej bekhendem. Vyrovnání se pak Východočeši nedočkali při trestu Eggenbergera ani při šanci Adama Musila.

Blízko byl ve 47. minutě také Martin Kaut, který trefil tyč. Povedlo se to až o chvíli později Tomáši Zohornovi, jenž se prosadil po zblokované střele Roberta Kousala. Pardubice měly ještě možnost přesilové hry, kdy pykal Jakob Lilja, a nastavení neodvrátila ani šance Tomáše Hyky. V nastavení ale utkání rozuzlil po samostatné akci Sedlák.

Skupina Torriani:

HC Dynamo Pardubice - HC Ambri-Piotta 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Paulovič (Poulíček), 48. T. Zohorna (R. Kousal, Hájek), 62. L. Sedlák - 2. Formenton (Dauphin), 9. Formenton (Virtanen, Dauphin). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 6800.

Sestava Pardubic: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, J. Kolář, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Ciencala - Paulovič, Poulíček, Mandát - Pochobradský. Trenér: Varaďa.