Hokejovou Slavii čeká další důležitý boj

ČTK
12. 10. 2006 0:00
Praha - Hokejisté Slavie se ve čtvrteční předehrávce 14. kole extraligy s Plzní pokusí dostat z posledního místa tabulky.

V Sazka Aréně přivítají Plzeň a pokud naváží na tříbodový zisk proti Vítkovicím další výhrou v normální hrací době, posunou se minimálně před Vsetín. Hostující tým se ale bude pokoušet opravit chudou bilanci z venku, kde v první čtvrtině získal ze sedmi duelů jen tři body.

Slavia v úvodním kole vyhrála v Plzni 4:3 a byla to jedna z pouhých tří výher úřadujícího vicemistra v dosavadním průběhu. Sérii sedmi porážek, která upoutala jednoho z předsezonních favoritů na dno pořadí, zastavili Pražané až v úterý a nyní chtějí tříbodového impulzu využít k nastartování úspěšnější série.

"Výhra se pozitivně projevila, bylo to vidět i dnes na tréninku," vypozoroval úlevu asistent slávistického trenéra Jiří Kalous. "Na druhou stanu musíme dál maximálně bojovat, protože je to pouze jedno vítězství," navázal. Duel s Plzní si také hlavní kouč Vladimír Růžička ponechal po páteční porážce s Pardubicemi jako hranici pro své rozhodnutí o setrvání na lavičce.

Případný čtvrteční posun z úplného dna je pro slávisty lákavý. "Musíme jít postupnými kroky. Dalším teď je, abychom se od dna odlepili," podotkl Kalous. Proti Vítkovicím se do branky po první třetině vrátila místo Fina Taskinena jednička Franěk, který inkasoval jedinou branku a připsal si 17 úspěšných zákroků.

Je pravděpodobné, že po dvou duelech na střídačce nyní začne od začátku. "Necháme to na čtvrtek," nechtěl Kalous prozradit záměry.

Plzeň přišla v úterý v Liberci nejen o tři body, ale i o útočníka Matějovského. Poté, co na konci první třetiny vstřelil branku na 2:3, mu někdo nešťastně prořízl tepnu na ruce.

"Ve čtvrtek určitě nenastoupí. V neděli uvidíme, zatím netušíme," řekl trenér Jiří Kučera, který lituje, že se mu rozpadl útok Zelenka, Divíšek, Matějovský. "Je to škoda, ta lajna hrála dobře," podotkl plzeňský kouč.

Právě exslávista Divíšek se do Sazka Arény vrátí poté, co ho kouč Růžička po prohraném derby před dvěma týdny vyřadil z kádru. Do Plzně odešel výměnou za jiného centra Rataje.

Bilanci na kluzištích soupeřů Západočeši chtějí vylepšit bez ohledu na to, proti komu hrají. "Musíme udělat venku nějaké body a nezáleží na tom, jestli hrajeme na Slavii, nebo někde jinde," řekl Kučera.