Slavia konečně vyhrála, Sparta střílela

ČTK, SportPlus
10. 10. 2006 21:40
Praha - Hokejisté Slavie slavili ve 13. kole extraligy po sedmi zápasech konečně vítězství, zdolali doma Vítkovice 5:3.

Slávisté ale nadále okupují poslední příčku v tabulce. Také druhý pražský klub byl úspěšný, Sparta vyhrála v Třinci vysoko 9:2.

Zastřílel si i Litvínov doma s Pardubicemi. Vsetím si doma poradil se Zlínem těsně 4:3, českobudějovický Roman Turek vychytal proti Kladnu čisté konto.

Třinec - Sparta 2:9 (1:2, 0:5, 1:2)

Po šesti výhrách Oceláři na pražského rivala nestačili, ale katastrofa je stihla až ve druhé části, v níž inkasovali pětkrát během deseti minut. Třemi góly se pod výhru Sparty podepsal útočník Jan Hlaváč.

Třinec potvrdil, že v jeho zápasech letos padá spousta gólů, ale tentokrát z toho neměli jeho fanoušci žádnou radost. Už nástup Ocelářů nebyl tak energický jako obvykle; byli pomalejší a kazili přihrávky. Hlaváč se proto v šesté minutě propracoval hned ke dvěma gólovým šancím, ale zužitkoval až druhou, když nad ležícího Biegla napálil vyraženou střelu Hlinky.

Rozdíl ve skóre vymazal v deváté minutě ukázkovou akcí polský legionář Kolusz. Centr čtvrté řady se ukázkově uvolnil z rohu za brankou, položil si Salfického a skóroval švihem pod horní tyčku.

Nerozhodný stav však nezůstal nadlouho. Hosty poslal znovu do vedení  zadák Vykoukal, který si od modré čáry sjel mezi kruhy na Hlinkův pas zpoza branky a z voleje umístil svou střelu k pravé tyčce.

Krátce po nástupu do druhé třetiny se Třinec zhroutil. Domácí kupili hrubé chyby v obranném i středním pásmu, které byly hnacím motorem pro brejkový styl soupeře. Zlomem byly slepené góly Dragouna a Vrbaty.

Dragoun z ostrého úhlu zavěsil vyražený puk do odkryté branky a Vrbata po 45 sekundách vyštval Biegla na střídačku, když zblízka zakončil souhru s Hlinkou. Gól platil, byť arbitr Smeták ho uznal až po konzultaci s videorozhodčím.

Třinec se ve snaze utkání ještě zdramatizovat živelně hnal do ofenzivy a Sparta téměř neustále útočila v přečíslení. Netík ve vlastním oslabení příklepem snad ani nemohl lépe trefit levý horní růžek.

Další sólový nájezd Ton snadno proměnil bekhendovým blafákem a pak sérii zmatků v domácí obraně potrestal ještě Hlaváč. Pražané nastříleli soupeři pět gólů za deset minut.

Domácí si vyžádali oddechový čas a rošádami v sestavě alespoň přibrzdili brankostroj Sparty. Ta už zápas v klidu dohrála. Kdyby využívala šance, mohla dosáhnout i desítky, ale Hlinka proti Danečkovi neuspěl ani z očí do očí.

Domácí Peterek si pak alespoň vylepšil osobní statistiky osmým gólem v sezoně, ale vzápětí vrátil rozdíl do šestigólové podoby Langhammer, který nachytal třineckého náhradníka z nulového úhlu. Debakl Ocelářů podtrhl Hlaváč, jenž využil jako první přesilovku a završil hattrick.

Výsledek:
Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:9 (1:2, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky:
9. Kolusz (J. Daneček ml.), 52. Peterek (Korhoň) - 7. Hlaváč (J. Hlinka), 12. Vykoukal (J. Hlinka), 24. Dragoun, 24. Vrbata (J. Hlinka), 27. Netík (Sivek), 33. P. Ton (Benýšek), 34. Hlaváč (Langhammer), 53. Langhammer (Dragoun), 60. Hlaváč (J. Hlinka). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci:
2436.
Třinec: Biegl (27. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček
st. a Mach.
Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek (47. Protivný), Stehlík - Vrbata, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Sivek, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Vsetín - Zlín 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

V pořadí 62. extraligové valašské derby, které mělo hodně divoký průběh. Domácí si na Lapači nejprve těžce vypracovali tříbrankové vedení, o které na přelomu druhé a třetí třetiny v rozmezí čtyř minut přišli. O vítěznou trefu Vsetína se postaral Martin Davídek, pro něhož to byla premiérová branka v nejvyšší soutěži.

První výhodu přesilové hry měli hosté, Štefla však prakticky neohrozili. Vsetín následně vycítil příležitost a při každé příležitosti se tlačil do útoku. Domácí naopak hned první přesilovou hru přetavili ve vedoucí gól, když se trefil Demel.

Vsetínu narostla křídla a byl nebezpečnější. Druhou trefu si nechal na hru v oslabení. Po chybě Marušáka se do brejku dva na jednoho dostali Demel se Stantienem, který se štěstím dopravil puk za záda bezmocného Čecha.

V prostřední části hosté zlepšili pohyb, ovšem největší šanci spálil Tomík, když jeho pokus mířil nad branku. Udeřilo tak opět na druhé straně. Přečíslení dva na jednoho ukázkově zakončil Berzins.

Zdálo se, že domácí mají zápas pod kontrolou, ovšem v závěru druhé třetiny propadli. Nejprve v přesilové hře dorazil Marušákův pokus do sítě Tomík, aby pro změnu v oslabení ujel Leška a ač tísněn střelou od modré našel skulinku mezi Šteflovými betony.

Také ve vyrovnávací trefě Zlína měl prsty centr první formace. Odvážně zatáhl puk do třetiny a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování reprezentanta Ivana Rachůnka. Vsetín byl v šoku. Rázem si nedokázal ani pořádně přihrát, natož vymyslet kloudnou akci. Hosté však soupeřova kolapsu nedokázali využít.

Naopak v 50. minutě po chybě zlínského obránce Loučky se puk dostal k nikým neatakovanému Davídkovi, jenž střelou mezi betony dosáhl premiérové trefy v extralize a strhl vedení zpět na stranu domácích.

V závěru se hosté snažili vykřesat naději v podobě prodloužení, ale největší příležitost k vyrovnání spálil v 58. minutě Pšurný. Zlín se díky aktivní hře soupeře ani nedostal ke hře bez brankáře.

Výsledek:
Vsetínská hokejová - Hamé Zlín 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
7. Demel (Kučný), 18. Stantien (Demel), 34. Berzinš (Rob), 50. Davídek - 37. Tomík (Marušák), 40. Leška, 41. Rachůnek (Leška). Rozhodčí: Turčan - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 3820.
Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Galvinš, Ostrčil, Bolf, Brincko - D. Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Sabol - Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, Lučka, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Znojmo - Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Orli se od prvních minut trápili. Nedařila se jim kombinace, chyběla přesnost v koncovce a dlouho je držel pouze gólmanř Trvaj. V brance Karlových Varů se neobjevil Mensator, za kterého ale skvěle zaskočil Sáblík.

Hosté dlouho spoléhali hlavně na defenzivní taktiku. Soupeře stačili důkladně pokrýt ve středním pásmu a pokud se Znojmo dostalo ke střelbě, tak si neumělo poradit s výborným Sáblíkem. Nejblíže ke skórování měl ve 13. minutě Erat, jenž prošel elegantně mezi obránci, závěrečný blafák už ale do úspěšné koncovky nedotáhl.

Hned v úvodu druhé třetiny se při postupných vyloučeních Puchera a Pláška nabídla Karlovým Varům přesilovka pět na tři, kterou sice nevyužily, ale hned po návratu Pláška nečekaně otevřely skóre. Michal Dvořák nahodil puk před branku a Trvaj si kotouč srazil nešťastně do vlastní sítě.

Znojmo po inkasovaném gólu začalo nezvykle chybovat v defenzivě a výsledkem byla druhá branka, kterou dal po úniku střelou pod horní tyčku Kumstát. Obrana Orlů se v prostřední třetině často otevírala dokořán, další šance už ale Karlovy Vary nevyužily.

Na hokejisty Znojma doléhala nervozita. Ve 37. minutě narazil Dopita na hrazení Procházku, který musel být přímo na ledě ošetřen. Rozhodčí Rejthar vyloučil Dopitu na dvě minuty, za poklepání holí na led dostal ještě desetiminutový trest, a když opora Znojma vztekle uhodila holí do plexiskla při cestě na trestnou lavici, obdržela trest do konce utkání.

Orli se probrali až v poslední třetině, kdy jim k náporu pomohly i dvě přesilovky. Při vyloučení Zaťoviče se podařilo Bičánkovi tvrdou střelou poprvé překonat Sáblíka. Touha Znojma po zvratu se odrazila v dalších vyložených šancích, dvě zahodil Svoboda a jednu Vaškovič.

Dvě minuty před koncem po vyloučení Murdocha svitla domácím poslední naděje na vyrovnání, ale nepomohla jim ani 75 sekund dlouhá power play. Při ní naopak propásl příležitost vstřelit gól do opuštěné branky karlovarský Kumstát.

Výsledek:
Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
46. Bičánek (Pucher) - 25. Dvořák, 29. Kumstát (Němec). Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6, navíc Dopita10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2850.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Čakajík, Kotaška, Šmach (21. Jareš) - J. Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita (39. Vaškovič), Selingr - Kucharczyk, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Karlovy Vary: Sáblík - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Zaťovič - Balázs, Jan Bauer, Borovanský. Trenér: Venera, Baďouček a Kněžický.

České Budějovice - Kladno 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Domácí slavili díky podařené druhé třetině, v které vstřelili všechny tři branky. Gólman Jihočechů Roman Turek si připsal druhé čisté konto v sezoně.

Českobudějovičtí si tak vylepšili bilanci poté, co v minulých pěti duelech získali jen čtyři body. Kladno prohrálo venku počtvrté za sebou a porážku se tak loučil s kladenským dresem obránce Libor Procházka, který odchází do švédského klubu Skelleftea AIK.

Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa a počáteční iniciativu přenechali kladenskému týmu. Především Paterova formace dokázala držet útočné pásmo, ale k vyložené šanci se dostala až v 10. minutě, kdy Kalla před brankářem Turkem neuspěl po přihrávce Patery od zadního mantinelu.

Mezitím se již osmělili také budějovičtí, svůj cíl však nenašla Hudcova rána z levého kruhu, ani Tomanova bomba od modré. Nebezpečně vypadala rovněž dělovka kladenského Ševce při vyloučení Veselého.

Dobrou příležitost vytvořil Libor Procházka, jenž zatáhl puk do třetiny domácích, jeho nahození před branku ale číhající Kuchler nezužitkoval. Ze sestavy domácích v první třetině vypadla čtvrtá obranná dvojice Mucha a Vágner. První hráč pro potíže s kolenem, druhý byl otřesen po srážce s protihráčem.

Nedovolené bránění útočníka Diviše v úvodu druhého dějství se Středočechům  vymstilo. Po 36 vteřinách přesilovky domácí Hudec vyslal kotouč z pravé strany od mantinelu a jeho spoluhráč Brabenec, který se vysmekl obránce Ševcovi, zblízka tečoval puk za Orctova záda. Domácího gólmana Turka nechal v polovině utkání vyniknout kladenský Kuchler, který oporu domácích zblízka nevyzrál.

V protiakci poté dráha kotouče vytvořila pomyslný trojúhelník mezi Brabencem, Hudcem a Hüblem a posledně jmenovaný doklepl na 2:0. Při vyloučení Hluchého napřáhl v 35. minutě na modré čáře Vydarený a jeho střela po ledě přinesla Jihočechům třígólový náskok.

Do závěrečné třetiny přišel na led místo Orcta náhradní brankář Lev a poprvé se řádně zpotil až při akci mladého Gulaše ve 48. minutě, po níž následovala potyčka, ze které vyšli s menšími tresty Kutlák a Čurilla. Potom vyjetí brankáře Lva nedokázal potrestat Hudec, po nájezdu z levé strany neuspěl bekhendovým úderem ani Sailer.

Kladenský gólman pracně vyrazil i další Hudcovu střelu a zlikvidoval rovněž Posmykův pokus. V závěru se domácí ještě marně snažili potrestat vyloučení největšího kladenského hříšníka Diviše.

Výsledek:
Mountfield České Budějovice - Rabat Kladno 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
23. Brabenec (M. Hudec), 33. V. Hübl (M. Hudec), 35. Vydarený (Brabenec). Rozhodčí: Minář - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3795.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Macháček, Posmyk, Kutlák, Toman, Vydarený, Mucha, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, V. Nedorost, Sailer - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek, Trončinský - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.

Litvínov - Pardubice 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)

Hokejisté Litvínova si spravili chuť po dvou porážkách venku.Domácí vedli již 7:0, ale Pardubice třemi góly korigovaly konečný
stav. Nepodařenou premiéru v pardubickém dresu si odbyl útočník Libor Pivko, jehož východočeský klub získal poté, co se bývalý Opavy, Havířova a Zlína neprosadil do kádru Pittsburghu.

Litvínovu se podařil vstup do utkání a už v třetí minutě otevřel skóre Bednařík. Za tři minuty došlo ke kuriózní situaci, když si brankář Hübl zajel ke střídačce a sudí Šindler jej vykázal.

Domácí museli střídat gólmana, Hübla tak jen na minutu nahradil dosud zraněný Altrichter. V 11. minutě musel Lašák v brance Pardubic podruhé lovit kotouč znovu ze své klece, když jej technickou střelou překonal Branda. Na 3:0 zvyšoval brankou
do šatny kapitán domácích Reichel.

Když v polovině zápasu Lašáka propálil Prorok, odjel pardubický gólman na lavičku a nahradil jej Růžička. Ten držel čisté konto jen dvě a půl minuty, než ho po Lukešově akci překonal Jánský. Hned v úvodu závěrečného dějství se premiérově na domácím ledě trefil navrátilec z NHL Šlégr, a když se za čtyři minuty prosadil ještě Sklenička, vypadalo na na ostudný debakl Východočechů.

Pardubickým se ale v závěru podařilo zkorigovat skóre, když nejdříve dvakrát skórovali v přesilovce a na konečných 3:7 upravil Novotný. Litvínovští diváci se dočkali atraktivní děkovačky, při níž obránce Šlégr vyjel na led na čtyřkolce a za spolujezdce měl někdejšího litvínovského zadáka Zdeňka Nikodýma, který právě slavil osmdesátiny.

Výsledek:
Chemopetrol Litvínov - Moeller Pardubice 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)
3. Bednařík (Jenáček), 11. Branda (Benda), 20. Reichel (Kubinčák), 29. Prorok (Reichel), 32. Jánský (Lukeš), 41. Šlégr (Reichel), 45. Sklenička (Lukeš) - 48. Kolář (M. Čech), 49. Čáslava (Novotný), 58. Novotný (Andrašovský). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Diváci: 4215.
Litvínov: J. Hübl (6.- 7. Altrichter) - Hranáč, Gýna, Punčochář, Šlégr, Poživil, Skuhrovec, Nikolov - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Jánský, Sklenička, Lukeš. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Pardubice: Lašák (29. M. Růžička) - Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, M. Čech, Čáslava, Koma, M. Šeda - P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka - Ondřej, Tvrdík, Andrašovský - Čaloun, Koukal, Kolář - Starý, Pivko. Trenéři: Říha a Rohlík.

Liberec - Plzeň 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Severočeši slavili tříbodový zisk díky úspěšné hře v přesilových hrách, v nichž vstřelili čtyři branky.

Domácí se dočkali vedení už v třetí minutě, když Divíškovo vyloučení potrestal obránce Krstev. Ten projel až před brankáře Málka a střelou zápěstím se přesně trefil.

Za čtyři minuty se povedla pěkná akce slovinskému reprezentantu Pajičovi, který se z křídla prosadil až před branku a střelou po ledě překonal plzeňského gólmana. Hosté se dostali k náznaku šancí až v polovině třetiny při vyloučení libereckého Pabišky, Hnilička si však se dvěma tečovanými střelami poradil.

Na druhé straně se v další liberecké přesilovce při Fabušově vyloučení Víšek odhodlal ke střele téměř od modré čáry a puk skončil v síti. Brankář Málek poté odjel z branky a nahradil ho Jež. Na konci první třetiny ale Plzeň dokázala vývoj utkání zdramatizovat.

V 19. minutě v plzeňské přesilovce Král dopravil puk za Hniličkova záda bruslí a sudí Bolina po konzultaci s videorozhodčím gól uznal, protože ze strany Krále neshledal zřejmý aktivní pohyb nohy. Dvacet vteřin před přestávkou využil nedůsledností liberecké defenzívy Matějovský.

V 27. minutě brankář Jež navzdory zakrytému výhledu zneškodnil Zíbovu dělovku. Za dvě minuty už však plzeňský náhradní gólman poprvé kapituloval. Při vyloučení Adamského Jež ještě vyrazil Vampolovu střelu zblízka, ale na Hruškovu dorážku neměl nárok. V 32. minutě se v libereckém oslabení vyznamenal Hnilička, když zlikvidoval nebezpečné střely Zelenky a Šaffera.

V 49. minutě se podařilo uniknout domácí obraně Heřmanovi, kterého podrazil obránce Kočí a rozhodčí nařídil trestné střílení. Král se při něm pokoušel marně rozhýbat Hniličku a liberecký si s pokusem zkušeného plzeňského centra poradil. Potom Liberec nevyužil půlminutovou přesilovku pět na tři a hosté se dočkali snížení. Plzeň hrála v oslabení, ale domácí Moravec fauloval, rozhodčí ponechal výhodu a plzeňští s pěti hráči v poli akci úspěšně dokončili.

Úspěšným střelcem byl Zelenka. Za minutu však v další přesilovce liberecký Hruška přidal pátý gól. Domácí pojistili výhru 69 sekund před koncem při power play Plzně, když po Víškově přihrávce dopravil kotouč do prázdné branky Klimenta.

Výsledek:
Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
3. Krstev, 7. Pajič (Dušek), 14. Víšek (Plodek), 29. O. Hruška (Vampola), 57. O. Hruška (Vampola), 59. Klimenta (Víšek) - 19. Král (Benák), 20. Matějovský (Cartelli), 56. Zelenka (Ludvík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3631.
Liberec: Hnilička - Moravec, Zíb, Čutta, Krstev, Žabka, Holub, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Dušek, Pabiška, Pajič. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Plzeň: Málek (14. Jež) - Benák, Trnka, Cartelli, Derner, Nedoma, Mazanec, Malinský, Pulpán - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - J. Heřman, Kepl, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.

Slavia - Vítkovice 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)

Výběr Vladimíra Růžičky sice opět ztratil tříbrankové vedení, ale trefa Leoše Čermáka z 57. minuty mu zajistila tříbodový zisk. Při závěrečné power-play hostů ještě pojistil výsledek David Hruška, který tak dovršil hattrick. Vítkovice získaly se Slavií v extralize z uplynulých dvanácti utkání jediný bod.

Slávisté zahájili velice zostra cestu za vytouženým vítězstvím, které mělo odvrátit Růžičkovy myšlenky na případnou rezignaci. Po několika vteřinách si vynutili přesilovku, kterou ve 3. minutě využil Hruška.

Z pozice pravého křídla prostřelil Štěpánka, který dostal přednost před Pincem. Hned o minutu později se dorážkou vlastní střely prosadil Sup, kterého našel ideální přihrávkou zpoza branky Rataj a domácí opanovali kluziště.

V 6. minutě se poprvé výrazněji zapotil domácí gólman Taskinen, ale za asistence obránců přestál závar před svým brankovištěm bez úhony. Byla to naopak Slavia, kdo se dočkal dalšího gólu.

Ve 14. minutě našel při přesilovce Beránek osamoceného Hrušku a pro toho již nebyl problém podruhé v utkání skórovat. V 16. minutě přišla ovšem rychlá odpověď hostů z podobné herní situace a Slavia jako by znervózněla.

Když pak v 18. minutě snížil v přesilovce Köhler po Kubošově vyražené střele od modré čáry, asi nejeden návštěvník utkání si vzpomněl na poslední domácí zápas slávistů s Pardubicemi. Slávisté po vydařeném úvodu odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Od druhé třetiny hájil domácí branku místo Taskinena Franěk a oba týmy se oproti úvodní části hry zaměřily mnohem více na obranu. Slavii mohla uklidnit přesilovka pět na tři ve 23. minutě, ale za 44 vteřin si domácí nevypracovali ani náznak vážnější šance na zvýšení náskoku.

Ve 26. minutě se ve velké příležitosti ocitl Doležal, ale brankářská dvojka hostí skvělým reflexem šanci zneškodnila.

Na druhé straně zachránil Růžičkovu družinu od pohromy Franěk, když znemožnil srovnat skóre Hubáčkovi. Slavia byla sice lepším týmem, ale nevyužívala ani ty největší příležitosti. Ve 34. minutě Dlouhý z prostoru mezi kruhy přestřelil jak ležícího Štěpánka, tak zároveň i jeho horní tyčku.

Ještě o dvě minuty později neuspěl se svým bekhendovým blafákem Sup po souhře s Čermákem, když ho z dobrého střeleckého úhlu vytlačil Štěpánkův rozklek.

Závěrečné dějství začalo pro domácí velkým šokem, neboť Vítkovice hrály přesilovku a krátce po té, co naskočil potrestaný Sobotka na led, vyrovnal skóre Hubáček. Pražané však dali najevo, že svého trenéra nechtějí donutit k rezignaci a vrhli všechny síly do útoku. Nejprve měli velké štěstí v 51. minutě, kdy Irgl po dravém průniku trefil tyč.

V 57. minutě ale rozhodl utkání Čermák. Tečku napsal gólem do prázdné branky Hruška pár vteřin po té, co ze středního pásma minul branku Beránek.

Výsledek:
Slavia Praha - Vítkovice Steel 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)
3. D. Hruška (Sup), 4. Sup (Rataj), 14. D. Hruška (Beránek), 57. Čermák (Graňák), 60. D. Hruška - 16. P. Hubáček (Irgl), 18. Köhler (Kropáč), 43. P. Hubáček (Irgl). Rozhodčí: Polák - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 2792.
Slavia: Taskinen (21. Franěk) - Žižka, Kadlec, Hlavačka, Graňák, Kolařík, Turoň - D. Hruška, Beránek, Sobotka - Bednář,  Vlasák, Dlouhý - Čermák, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Vítkovice: J. Štěpánek - Jurečka, Kántor, Jasečko, Hudec, Kuboš, Rimmel - Irgl, Burger, P. Hubáček - T. Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Holaň a Trličík.

1. Znojemští Orli 13 7 2 0 4 35:23 25
2. Bílí Tygři Liberec 13 7 1 1 4 35:31 24
3. Mountfield Č. Budějovice 13 6 2 1 4 37:28 23
4. Hamé Zlín 13 6 2 1 4 41:39 23
5. Sparta Praha 13 7 0 1 5 48:39 22
6. Oceláři Třinec 13 6 1 2 4 50:47 22