První bratrské trio v národním dresu. Neskutečný zážitek, líčil Radim Zohorna

ČTK ČTK
7. 2. 2019 22:33
Jako první bratrské trio v historii českého hokeje nastoupili v jednom zápase a dokonce i v jednom útoku Hynek, Tomáš a Radim Zohornové. Vychutnat si výjimečnou událost, kterou v dějinách československého hokeje dokázali jen slovenští sourozenci Marián, Peter a Anton Šťastní, si navíc mohli ve vítězném utkání. Radovali se ve stockholmské hale Hovet z úspěchu proti mistrům světa z posledních dvou let Švédům (5:2).
Radim Zohorna v akci
Radim Zohorna v akci | Foto: Reuters

"Je to neskutečný zážitek, ještě to vstřebávám. Když jsme šli všichni tři na buly, tak to byly strašné emoce. Fakt nepopsatelné. Byl to náš sen a konečně se nám splnil. Doufám, že je to jen začátek," řekl novinářům Radim Zohorna.

"Je to o to krásnější, že jsme vyhráli. Měli jsme i šance, a kdyby dala naše lajna ještě gól, tak by to korunoval. Ale jestli nám bude trenér ještě věřit a dá nás znovu do lajny, tak věřím, že to prolomíme," podotkl dvaadvacetiletý hráč.

Právě nejmladší člen sourozeneckého tria měl v 19. minutě možnost ozdobit svůj druhý reprezentační start brankou, ale neproměnil trestné střílení, které sám vybojoval. "No, mám hodně co zlepšovat. Trošku mě zaskočil gólman, protože se ani nehýbal. Já jsem to udělal špatně. Musím se příště polepšit. Byl jsem sice nervózní, ale věřil jsem si, že ho dám. Udělal jsem to ale špatně," prohlásil Zohorna.

Byl přesvědčený, že musí jet trestné střílení sám, protože byl faulován, ale pravidla se od této sezony změnila. Na penaltu se nominoval prakticky sám. "Dá se říct, že jo. Já si myslel, že ten, kdo je faulovaný, musí jet. Tak to dřív bylo. Pak mi pan Říha říkal, že můžu jet na střídačku a tam se domluvit. Asi to byla chyba, ale pro příště už to vím," popsal zmatky.

Spolupráci s bratry pilovali i bezprostředními poznatky na střídačce. "Většinou při každém střídání jsme si řekli nějaké drobnosti, jak to budeme hrát. To je ale normální," uvedl Radim Zohorna. Starší a zkušenější sourozenci ho nemuseli nijak uklidňovat. "Já jsem byl v pohodě, ani jsem nebyl nervózní."

Nedokázal si ani představit emoce, kdyby se podařilo jejich útoku skórovat. "Dát ještě gól v prvním zápase spolu, tak by mi asi tekly slzy. Já si to nedokážu představit. Rodiče by taky určitě brečeli," uvedl Radim Zohorna. Své syny budou sledovat jen na dálku z domova u televize. "Nechystají se sem. Bohužel to bylo narychlo. Já jsem nevěděl, jestli pojedu, nebo ne. Oni musí do práce," dodal Zohorna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šéfka Finanční správy ČR Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy ČR. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě ČR nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy