reklama
 
 

Padá český hokej do propadliště? Nebudeme tak špatní, jak se o nás soudí, říká Plekanec

23. 9. 2016 9:18
Kapitán české hokejové reprezentace Tomáš Plekanec uznal, že výkony na Světovém poháru byly zklamáním. Ale zároveň uvedl, že je třeba vidět pozitivní věci. "Je to o hlavě a nám ublížil pokažený zápas s Kanadou," řekl kapitán.

Toronto - Kapitán českých hokejistů Tomáš Plekanec byl rád, že mužstvo ukázalo v závěrečném vystoupení na Světovém poháru v Torontu proti USA charakter a vybojovalo výhru 4:3. Nepřekrylo to u něj ale celkové zklamání z turnaje, protože duely s Kanadou (0:6) a Výběrem Evropy (2:3 v prodloužení) se podle třiatřicetiletého centra Montrealu nepovedly.

"Je to důležitá výhra. Já jsem rád, že jsme to zvládli, že jsme ukázali charakter mužstva a že jsme to odbojovali," potěšilo Plekance, který s céčkem na dresu vedl český národní tým už na světových šampionátech v roce 2012 i letos a také na olympijských hrách v Soči v roce 2014.

Mrzelo jej, že český tým přišel v prvních dvou duelech o šanci bojovat o semifinále. "Celkově je to zklamání. Chtěli jsme předvést víc, ty dva zápasy se nám kromě deseti minut s Kanadou nepovedly vůbec. Je to škoda, měli jsme na víc," prohlásil vicemistr světa z roku 2006 a majitel dvou bronzových medailí z MS 2011 a 2012.

Češi po povedených duelech s Ruskem (3:4 a 2:1 po samostatných nájezdech) a Výběrem Severní Ameriky (3:2) v přípravě na Světový pohár dostali na úvod turnaje v Torontu těžkou ránu. "Asi nás Kanada položila víc, než měla. A my už se z toho nedostali," přiznal Plekanec.

Zápas s Kanadou na nás dolehl

"Mluvili jsme o tom hodně, že nechceme, aby to na nás dolehlo. A potom to bylo vidět první půlku zápasu (s Evropou). Úplně zbytečně, ale to se stává, to je hokej. Je to o hlavě a my jsme to prostě nebyli schopni předvést," podotkl kladenský odchovanec.

Nechtěl celkově hodnotit, jak je na tom český hokej v porovnání s úplnou špičkou po vystoupení na akci s nejlepšími hokejisty světa. "Je to krátký turnaj. Nechci hodnotit. Spíš jsem zklamaný z výkonu, ze hry, kterou jsme předváděli," řekl Plekanec.

"Je to rychlé, nepovede se jeden zápas a je těžké se z toho dostat. Nezvládli jsme to. Ale jsou za námi týmy, u kterých se čekalo, že budou hrát daleko lépe. My přece jen skončili s jednou výhrou a remízou," poukázal Plekanec na to, že Češi dopadli na turnaji s lepší bilancí než USA a Finsko.

Pozitivum vidí ve výkonech v součtu i s přípravou. "Předvedli jsme tam dobré výkony. Kanada na nás dolehla. Neumím na to odpovědět, nezvládli jsme to a není potřeba hledat omluvy. Jsou tady mladí hráči, kteří si s tím nějak prošli a za čtyři roky či za dva na olympiádě z toho budou čerpat," doplnil Plekanec.

Rozšířený realizační tým je velkým plusem

Pochvaluje si fungovaní realizačního týmu nového kouče Josefa Jandače, který výhradně na Světový pohár doplnili hráči s bohatými zkušenostmi z NHL i národního týmu jako generální manažer Martin Ručinský, asistent trenéra Václav Prospal či hlavní skaut Jiří Fischer. "Bylo to výborné. Příprava na zápasy, mítinky, které jsme měli, byly na parádní úrovni. Trenéři to měli připravené. Jen jsme nebyli schopni to přenést do zápasů," podotkl Plekanec.

"Když jsme to v nich dělali, tak jsme byli úspěšní. Každý hráč věděl, co dělá ten vedle něj, když jsme to neplnili, tak v tom byl chaos a dělali jsme v tom strašné minely, které se za normálních okolností nestávají," uvedl.

Podle Plekance by bylo ideální, aby národnímu mužstvu pomáhal rozšířený realizační tým i nadále. "Mají zkušenosti, vědí, čím si hráči procházejí na ledě. Je to super, že český hokej jde tím směrem. Že bere hokejisty, co hráli v nároďáku dlouho. Vědí, o co jde, bylo to vidět. Věřím, že výsledky budou přicházet. Že nebudeme tak špatní, jak se o nás soudí. Je na nás, abychom to předvedli na ledě," dodal Plekanec i v narážce především na prognózy ze zámoří, které řadily Česko na poslední místo turnaje.

autoři: ČTK, Sport | 23. 9. 2016 9:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama