Titul mistra světa i Stanley Cup. To byla kariéra Tomáše Kaberleho

K vrcholům kariéry hokejisty Tomáše Kaberleho patřilo vítězství ve Stanley Cupu, jehož dosáhl v roce 2011 v dresu Bostonu.
Tomáš Kaberle, mistr světa z roku 2005 a vítěz Stanleyova poháru v dresu Bostonu z roku 2011, definitivně pověsil brusle na hřebík a bude se v Torontu věnovat své rodině.
Možná, že ze syna Lukáše vyroste třetí generace úspěšného hokejového rodu. Otec František Kaberle je totiž dvojnásobným mistrem světa a v dresu SONP Kladno slavil pět titulů československého šampiona.
Tomáš (vlevo) se hlavně v reprezentačním dresu v obraně potkával se starším bratrem Františkem. Snímek je z úspěšného světového šampionátu 2005 v Rakousku.
V extralize Tomáš Kaberle debutoval coby 17letý v sezoně 1994-95 a v týmu zůstal až do roku 1998.
Foto: ČTK
Sport Sport
22. 9. 2016 19:15
Připomeňte si s námi kariéru hokejové mistra světa a vítěze Stanley Cupu Tomáše Kaberleho, jenž ukončil svoji bohatou kariéru kariéru.

Tomáš Kaberle ukončil kariéru. "Já ani nevěděl, že se to má oznamovat," směje se - čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy