Těžký šok na úvod. Hokejoví mladíci prohráli na mistrovství světa s Běloruskem 3:4

18. 4. 2019 18:05
Krutě nevydařený vstup do mistrovství světa hráčů do 18 let mají za sebou čeští hokejisté. Na šampionátu ve Švédsku podlehl tým trenéra Aloise Hadamczika Bělorusku 3:4 a notně si zkomplikoval boj o postup do čtvrtfinále.
Tým hokejové reprezentace do 18 let vstoupil pod vedením trenéra Aloise Hadamczika do MS prohrou 3:4 s Běloruskem | Foto: Lukáš Caha

Českému týmu vstup do utkání nevyšel a už po 12 vteřinách prohrával. Usov obral za brankou o puk Kubíčka, přihrál Oksenťjukovi a ten zblízka překonal Bednáře. Bělorusové se následně ubránili při trestech Kozoreze a Bujalského. Soupeř naopak v 18. minutě početní výhodu vteřinu před plánovaným návratem vyloučeného Volrába na led zužitkoval a od modré čáry se trefil přes clonu Děmčenko.

V úvodu druhé části Pinčuk po blafáku zakončoval bekhendem do prázdné branky, ale puk odpálil obránce Volráb a videorozhodčí potvrdil, že to stihl. Češi navíc díky Volčenkově faulu hráli přesilovku, kterou ve 24. minutě využil Haš. Jeho tečovaná střela z pozice za pravým kruhem skončila za Kolosovem.

Za tři minuty bylo vyrovnáno. Přikryl ještě šanci nevyužil, ale o chvíli později Mlčák trefil od modré čáry levý horní roh Kolosovovy branky. V polovině utkání však vrátil po Oksenťjukově přihrávce zpoza branky Bělorusku vedení Bujalskij. V 38. minutě navíc zakončil kombinaci úspěšnou tečkou Bělov a bylo to 4:2.

Do třetího dějství už vyjel na led místo Bednáře náhradník Pařík, a i když neinkasoval, nebylo to nakonec českému výběru nic platné. V 53. minutě dal sice Volráb kontaktní gól, jenže na více už Hadamczikova družina ani přes závěrečnou power play nedosáhla.

Dalším soupeřem Čechů budou v sobotu Švýcaři.

Senzaci vypíchl i oficiální twitterový účet Mezinárodní hokejové federace:

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Umee (Švédsko):

Skupina A:

Česko - Bělorusko 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky:  24. Haš (Teplý), 27. Mlčák (Přikryl), 53. Volráb (Koffer) - 1. Oksenťjuk (Usov), 18. Děmčenko, 30. Bujalskij (Oksenťjuk, Usov), 38. Bělov (Kuzněcov, Pinčuk). Rozhodčí: Linde (Švéd.), Schrader (Něm.) - Lundgren (Švéd.), Pesonen (Fin.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 190.

Sestava Česka: Bednář (41. Pařík) - Kubíček, Kučeřík, Mlčák, Haš, A. Rutar, Volráb - Přikryl, Lang, Mužík - Teplý, Barinka, Pšenička - Raška II, Toman, Peterek - Najman, Koffer, Rychlovský - Myšák. Trenéři: Alois Hadamczik, Radek Bělohlav a Marek Židlický.

Skupina B (Örnsköldsvik):

Rusko - Slovensko 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Branky: 17. a 41. Gricjuk, 5. Nikolajev, 13. Amirov z trest. střílení, 24. Grošev, 60. Chusnutdinov - 9. a 54. Čajkovič, 32. Chromiak.

před 8 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).