Hokejistům stačil k výhře nad Švýcary jediný gól

15. 4. 2011 20:09
Česká republika - Švýcarsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Jiří Novotný střílí Švýcarsku poslední pátý gól
Jiří Novotný střílí Švýcarsku poslední pátý gól | Foto: Reuters

Praha - Čeští hokejisté porazili v dalším z řady přípravných zápasů před blížícím se mistrovství světa Švýcarsko 1:0.

Jedinou branku utkání série Euro Hockey Challenge, které se hrálo v Litvínově, vstřelil v 53. minutě Jiří Novotný.

Podruhé se oba týmy střetnou v sobotu.

Švédové, Rusové? Horším soupeřem jsou vyhřezlé plotýnky
Hadamczik potvrdil osm posil z NHL včetně Havláta
Hokejisté v přípravě prohráli na nájezdy s Běloruskem

První domácí zápas v přípravě nabízel od počátku rychlý hokej, ovšem šancí se zase tolik nerodilo. Poprvé pořádně prověřil gólmana Štěpánka až v 6. minutě Plüss. Na druhé straně zahrozila v oslabení dvojice Kvapil-Škoula, ale český obránce mířil jen do tyče. Nebezpečně pálili i Vondrka a Rachůnek.

Zatímco v úvodní třetině Štěpánek zasahoval jen třikrát, ve druhé části se zapotil více. Například, když ve 26. minutě tvrdě pálil od modré Duca.

První a zároveň poslední gól viděl poloprázdný stadion v 53. minutě. Těsně po skončení přesilovky našel Vondrka přihrávkou od mantinelu hůl Novotného, pro nějž už nebylvelký problém zasunout kotouč mezi Stephanovy betony.

Přípravný hokejový zápas, součást Euro Hockey Challenge v Litvínově:

Branka a nahrávky:
53. Novotný (Vondrka, Čáslava). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 2842.

Česká republika: Štěpánek - Němec, Čáslava, Nakládal, Škoula, Sičák, Ptáček, Roth, Mojžíš - Jánský, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vrána, Klimek - I. Rachůnek, Svoboda, Vondrka - Gulaš, Vampola, Dlouhý. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švýcarsko: Stephan - Seger, Wellinger, Vauclair, Furrer, Gobbi, B. Gerber, Lüthi - Gardner, Plüss, Rüthemann - Sprunger, Ambühl, Monnet - Lotscher, Trachsler, Moser - Déruns, Rubin, Duca. Trenér: Sean Simpson.