Hokejisté vstoupili do Českých her vítězně. Porazili Finsko

25. 4. 2013 20:18
Čeští hokejisté porazili v úvodu Českých her Finsko 3:2.
Čeští hokejisté rozjeli domácí turnaj vítězně
Čeští hokejisté rozjeli domácí turnaj vítězně | Foto: Lukáš Drštička

Brno - Čeští hokejisté porazili na úvod Českých her Finsko 3:2 a posílili svou šanci na obhajobu celkového vítězství v Euro Hockey Tour. Vítěznou branku vstřelil ve 47. minutě Zbyněk Irgl.

Mužstvo kouče Aloise Hadamczika se s 18 body dotáhla na vedoucí Rusko, které prohrálo 2:4 ve Švédsku.

Dalšími zápasy turnaj pokračuje v pátek.

Góly až od druhé třetiny

Český celek začal náporem, ale střely Hubáčka a Tenkráta mířily mimo, Vondrka pak trefil jen masku finského gólmana Ortia. Finové kontrovali až později, ale ani Wirtanen s Pihlströmem neuspěli.

Branky v solidně zaplněném brněnském Rondu začaly padat až ve druhé třetině. Čechy poslal do vedení Hubáček, jemuž mezi kruhy nabil Novotný. Za dalších padesát sekund pak rovněž z ideální pozice zvýšil Tenkrát.

Finové dokázali srovnat

Finové však záhy zareagovali trefou Pesonena a ve 46. minutě z přesilovky srovnal Viitaluoma. Chvíli předtím měl možnost trestného střílení Koukal, ale trefil jen tyčku.

Rychlou reakci na soupeřovu branku předvedli také Hadamczikovi svěřenci, když 76 vteřin po finském vyrovnání přelil vedení znovu na domácí stranu po Hubáčkově akci Irgl.

Přestože možnost pojistky nevyužil v závěru Koukal, dokázali už Češi výhru udržet.

České hokejové hry, čtvrtý díl Euro Hockey Tour v Brně:

ČR - Finsko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Hubáček (Novotný), 27. Tenkrát (Hertl, Nakládal), 47. Irgl (Hubáček) - 29. Pesonen (Aaltonen, Hytönen), 46. Viitaluoma (Salminen, Jormakka). Rozhodčí: Sergejev, Anisimov (oba Rus.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5860.

ČR: Jakub Kovář - Voráček, Čáslava, Krejčík, Nakládal, Linhart, Mojžíš - Irgl, Novotný, Hubáček - Hertl, Vrána, Tenkrát - Kašpar, Koukal, Vondrka - Gulaš, Pech, I. Rachůnek. Trenér: Alois Hadamczik.
Finsko: Ortio - V. Lajunen, Lepistö, Hietanen, Mäenpää, Kousa, Väänänen, Kukkonen, Melart - Jormakka, Viitaluoma, Salminen - Aaltonen, Hytönen, Pesonen - Hagman, Wirtanen, Pihlström - Haataja, Lahti, Sallinen. Trenér: Jukka Jalonen.

Švédsko - Rusko 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Danielsson (Fransson), 21. Persson (Kronwall, Rosén), 25. Axelsson, 29. Omark (Kronwall) - 33. Mozjakin (Petrov, Birjukov), 36. Svitov (Soin, Mozjakin).