Hokejisté vrátili Švýcarům porážku. Výhru zařídil Netík

Red Spo
11. 4. 2008 22:56
Švýcarsko - ČR 3:4
Trénink české hokejové reprezentace přer turnajem Ka rjala - Alois Hadamczik
Trénink české hokejové reprezentace přer turnajem Ka rjala - Alois Hadamczik | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Winterthur - Čeští hokejisté vrátili v přípravě Švýcarsku středeční porážku a zápas plný zvratů vyhráli v pátek gólem Tomáše Netíka dvaasedmdesát sekund před jeho koncem 4:3.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika dvakrát inkasovali v dvojnásobném oslabení. Ve druhém případě se Švýcaři na začátku třetí třetiny dostali do vedení 3:2,  ale čeští reprezentanti v závěru skóre otočili.

Skóre zápasu otevřeli deváté minutě po brance Paula DiPietra domácí Švýcaři. Tři sekundy před koncem prvního dějství však dokázal srovnat Leoš Čermák.

Utkání jsme sledovali on-line

Tentýž hráč pak v polovině utkání využil přesilovku pět na tři a poprvé dostal Hadamzczikův výběr do vedení.

Pět minut nato přišla kuriozní chvíle. V jednom okamžiku byli vyloučeni hned dva čeští hráči. Dvě minuty za držení hole dostal Jindřich Kotrla a ve stejném čase odešel pykat za držení i Jiří Cetkovský.

V samotném závěru dvojnásobného oslabení srovnal na 2:2 Patrik Bärtschi.

V závěru druhé třetiny šli Češi znovu do dvojnásobného oslabení, které potrestal na začátku závěrečného dějství Julien Sprunger a Švýcaři podruhé v zápase vedli.

Pak dostali možnost hrát v početní převaze čeští reprezentanti a Ondřej Veselý po necelých třech minutách opět srovnal.

Hadamczikovi svěřenci si schovali rozhodujíc úder na konec osmapadesáté minuty. To po akci Černosška a Kubiše rozhodl utkání Tomáš Netík.

Švýcarsko - Česko 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)