Hokejisté Ústí a Boleslavi jsou v semifinále

ČTK
26. 2. 2006 21:29
Praha - Hokejisté Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi postoupili v nejkratším možném čase do semifinále první ligy. Vítězové základní části dnes vyhráli v Olomouci 3:1, už po čtyřech zápasech ukončila sérii také Mladá Boleslav, která zvítězila v Chomutově 2:1.
Hokejky českých hráčů před zápasem s Němckem.
Hokejky českých hráčů před zápasem s Němckem. | Foto: Reuters

Hradec Králové vyrovnal v sérii s Jihlavou na 2:2, když Duklu porazil 3:2. Havířov zdolal ve třetím utkání Kometu Brno 3:2 a poprvé v sérii se ujal vedení.

Olomouc šla stejně jako v sobotu do vedení, když ve 3. minutě skóroval po úniku a pěkné přihrávce Slanináka zblízka Karný. Za dvě minuty však hosté vyrovnali v přesilové hře, puk do branky doklepl Jankových. V 9. minutě stačil Žigárdy vyrazit střelu Hájka od modré jen před sebe a Eiselt dostal Ústí do vedení. Ve druhé třetině si hosté hlídali jednobrankové vedení a soupeře k ničemu nepustili. V další přesilové hře pak dokázali Severočeši pojistit svůj náskok, když se střela Kudrny odrazila od Havla a skončila v olomoucké brance.

Mladá Boleslav získala vedení v Chomutově dokonce v oslabení, když po chybě domácích hráčů na útočné modré skóroval po samostatném úniku Hradecký. Domácí se pak po většinu času tlačili před soupeřovu branku, ale Severočeši jim bezchybným bráněním povolili jen minimum šancí a střel. Vyrovnání přišlo až v 57. minutě. Přesilovku čtyři na tři Chomutov umocnil odvoláním brankáře a Boušek přece jen prostřelil výborného Maříka. Když už se zdálo, že zápas opět spěje do prodloužení, Vyhlídal tvrdě vypálil, brankář Horčička puk jen vyrazil a Beck v čase 59:33 střelou do odkryté branky rozhodl o postupu Mladé Boleslavi.

Výsledky - čtvrtfinále:

Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Karný - 5. Jankových, 9. Eiselt, 33. Havel. Rozhodčí: Hodek - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 400. Konečný stav série: 0:4.

Chomutov - Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Boušek - 14. Hradecký, 60. Beck. Rozhodčí: Blecha - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1060. Konečný stav série: 0:4.

Hradec Králové - Jihlava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Roubík, 23. J. Šeda, 46. Fišer - 24. a 36. Hodek. Rozhodčí: Kubeš - Kareš, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3156. Stav série: 2:2.

Havířov - Kometa Brno 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 1. Brynecký, 10. Bordowski, 17. Sedlák - 27. Brančík, 35. Zábranský. Rozhodčí: Trombík - Škach, Machálek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2045. Stav série: 2:1.