Hokejisté skončili ve Světové veteránské lize druzí, finále patřilo Rusům

ČTK ČTK
30. 1. 2016 20:30
Čeští hokejisté obsadili v premiérovém ročníku Světové veteránské ligy druhé místo. V moskevském finále podlehli Rusům 5:8. O většinu českých gólů se postarali Jan Peterek a Richard Žemlička.
Richard Žemlička vstřelil dva góly, ale nebylo to nic platné.
Richard Žemlička vstřelil dva góly, ale nebylo to nic platné. | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Čeští hokejisté prohráli ve finále Světové veteránské ligy s Ruskem 5:8 a v premiérovém ročníku soutěže tak obsadili druhé místo. V Moskvě jim v souboji s domácími reprezentanty nepomohli ani střelecky disponovaní útočníci Jan Peterek a Richard Žemlička, kteří se ve finále prosadili dvakrát.

Češi v ruské metropoli dokázali na začátku třetí třetiny vyrovnat na 4:4, ale poté už úřadovali hráči sborné. Stejně jako Peterek se Žemličkou dvakrát skórovali Sergej Fjodorov a Vitalij Prochorov.

Světová veteránská hokejová liga v Moskva - finále:

Rusko - ČR 8:5 (3:1, 1:2, 4:2)

Branky: 11. a 18. S. Fjodorov, 12. a 33. Prochorov, 7. Kovalenko z trest. střílení, 32. Kamenskij, 36. P. Bure, 37. Ilin - 14. z trest. střílení a 43. Peterek, 22. a 31. Žemlička, 24. Ťoupal.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Schillerová pokládá za chybu, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, řekla to v televizi Prima

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pokládá za chybu, že vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) plánoval cestu do Moskvy. Zda je jednalo o zastírací manévr, jak tvrdil, nechtěla ministryně v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS hodnotit.

"Že si Jan Hamáček naplánoval cestu do Moskvy, nebylo určitě to nejmoudřejší, co měl udělat… Já mu nevidím do hlavy, jestli to byla, nebo nebyla kamufláž," uvedla Schillerová. Pokud by Hamáček nemluvil pravdu o tom, že cesta byla zastíracím manévrem, byl by to podle ní důvod k rezignaci. "Ale nic takového se neprokázalo," podotkla.

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 8 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy