Ujčík, Patera, Pálffy a spol. se dnes vrátí na led

Ujčík, Patera, Pálffy a spol. se dnes vrátí na led
Do brankoviště nominoval trenér Jan Gusta Havel třiačtyřicetiletého Dušana Salfického a o rok staršího Marcela Kučeru. Salfický momentálně působí jako sportovní manažer ve Spartě.
Současný šéf extraligy a bývalý obránce Josef Řezníček překonal jako první v historii hranici 1000. zápasů v československé a české nejvyšší soutěži.
Útočník Pavel Patera skončil s hokejem teprve loni. Před svojí poslední sezónou se rozloučil s Kladnem a kariéru dohrál v Olomouci.
Čtyřiačtyřicetiletý obránce Jiří Vykoukal získal dva tituly mistra světa a čtyřikrát vyhrál extraligový pohár se Spartou.
Foto: Jakub Šafránek
Lukáš Caha Lukáš Caha
29. 11. 2015 7:25
V Jihlavě se dnes střetnou legendy české a slovenské hokejové scény. Začíná první ročník Světové veteránské hokejové ligy.

Jihlava - Na zimním stadionu v Jihlavě se dnes představí řada vysloužilých českých a slovenských hokejistů se zkušenostmi z olympijských turnajů, světových šampionátu a zámořské NHL. Startuje totiž Světová veteránská liga (WLHL). 

Prvního ročníku se účastní šest zemí. Finsko porazilo na začátku listopadu Švédsko 4:3 po nájezdech, Rusko před týdnem vyhrálo nad Německem 7:2 a Česká republika se dnes střetne se Slovenskem. Čtyři nejlepší mužstva se v lednu 2016 zúčastní finálového turnaje v Moskvě. 

Největší slovenskou hvězdou je Žigmund Pálffy. Podívejte se s námi v galerii, které české legendy se dnes od 16:30 budou na jihlavském ledě prohánět. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy