Hokejisté Litvínova doma opět vyhráli. Porazili Slavii

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 10. 2010 20:45
Litvínov - Slavia 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Praha - Hokejisté Litvínova opět potvrdili, že na domácím ledě umí. V předehrávce 14. kola extraligy porazili na stadionu Ivana Hlinky Slavii 2:0, a doma tak zvítězili v sedmém z osmi zápasů. Na vlastním ledě jsou tak jednoznačně nejúspěšnější ze všech týmů.

Litvínov se čtvrtou domácí výhrou v řadě posunul na páté místo tabulky, jen o skóre pak zaostává za čtvrtým Libercem. Slavia naopak klesla na 8. příčku, když ji kromě Litvínova o skóre předstihla i Mladá Boleslav.

Na další domácí výhře se stejně jako v úterním zápase proti Kladnu velkou měrou podílel navrátilec ze Sparty Martin Ručinský. Stejně jako při své úterní premiéře v dresu Litvínova si připsal gól a asistenci.

I když měly v prvních dvou třetinách oba týmy dost příležitostí ke vstřelení gólu, první gól padl až ve 37. minutě.

Potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš. Přímo z trestné lavice převzal Kadlecovu nahrávku obránce Slavie Žižka, ale brankáře Fraňka nepřekonal. Hned z protiútoku totiž od modré napřáhl obránce Jareš a propálil všechno, včetně brankáře Kopřivy.

Ještě do konce třetiny stačili chemici vedení navýšit, když ve dvojnásobné přesilovce našel Jenáček před bránou Ručinského, a ten elegantním způsobem překonal Kopřivu.

Přestože Slavia ve třetí třetině převzala iniciativu, z brejků hrozili Litvínovští. V 51. minutě trefil Černý tyč, v závěru pak Jenáčka vychytal Kopřiva.

Předehrávka 14. kola extraligy:

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
37. Jareš (Ručinský), 40. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3683.
Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Švarný, Gula, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Sklenář, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.