Hejduk se Stastnym zavalili Žraloky gólovou lavinou

zh
8. 10. 2007 7:21
Hejduk si připsal 2 góly a 1 asistenci, Stastny 1+4

Denver - Útočníci Colorada Avalanche Milan Hejduk a Paul Stastny  rozebrali San Jose a stali se hvězdami jediného nedělního zápasu, který se v NHL hrál.

Milan Hejduk nezačal utkání nejšťastněji. Za hru vysokou holí byl již po minutě a čtvrt vyloučen na 2+2 minuty. Nechal tak vyniknout brankáře Lavin, Slováka Petera Budaje, jenž si připsal několik skvělých zákroků a udržel při dlouhém oslabení čisté konto.

Jeho slavné chvíle přišly až v závěru první třetiny. Skóre nejprve načal v 16. minutě po přihrávce Stastneho coloradský kapitán Joe Sakic. Podle agentury AP se jednalo o jeho 611. gól během 19 let dlouhé kariéry.

V 18. minutě zvýšil na 2:0 v přesilovce Milan Hejduk po asistencích Sakica a Šťastného.

V druhé části hry snížil za San Jose Ryane Clowe.

Ve třetí třetině  však znovu zazářily hvězdy zápasu. Hned po 51 vteřinách zvýšil Stastny po přihrávce Hejduka na 3:1, o dvě minuty později si role vyměnili a do gólové listiny se zapsal opět český útočník.

Na 5:1 pak zvyšoval do sítě nešťastného brankáře Žraloků Jevgenije Nabokova Slovák Marek Svatoš, na 6:1 Ryan Smyth, třetí hvězda utkání,  opět po přihrávce Stastneho. Účet zkorigoval na konečných 6:2 svým druhým gólem Clowe.

Hejduk celkem zaznamenal dva góly a jednu asistenci, Paul Stastny 1 branku a čtyři přihrávky. Po třech zápasech se může syn legendárního Petera Štastného chlubit  úctyhodným zápisem 4+4.

Po utkání se mladík před novináři bránil vzít na sebe zásluhy za jasný výsledek zápasu. Jeho zkušený spoluhráč Ryan Smyth však trval na tom, že hrál tento večer hlavní roli.

"Je to skvělý hráč, výborně si rozumí s pukem," chválil ho. Pochvaly se Stastny dočkal i od trenéra. "Tento večer hrál opravdu mimořádně," cituje agentura Reuters trenéra Joela Quennevillea.