Hejduk pomohl gólem ukončit bídnou sérii Colorada

23. 2. 2011 7:35
Toronto - NY Islanders 2:1, St. Louis - Colorado 3:4
Milan Hejduk (vlevo) slaví svůj 300. gól v NHL
Milan Hejduk (vlevo) slaví svůj 300. gól v NHL | Foto: Reuters

St. Louis - Český hokejový útočník Milan Hejduk ukončil své střelecké trápení v NHL a v úterním utkání přispěl gólem k výhře Colorada na ledě St. Louis 4:3. Hejduk se trefil po osmi zápasech a Avalanche přerušili sérii deseti porážek.

Svou osmnáctou branku v sezoně zaznamenal český hráč na začátku 11. minuty, kdy v přesilové hře zvyšoval vedení Colorada na 2:0. Domácím se do konce druhé třetiny povedlo vyrovnat, nerozhodný stav 2:2 zlomil gólem pět minut před koncem třetí třetiny Erik Johnson, jehož Colorado před třemi dny získalo právě ze St. Louis.

Neuvirth se proti Pittsburghu znovu blýsknul shutoutem

Hvězdou zápasu se stal Paul Stastny, který přihrál na dva góly a jeden vstřelil, když v 58. minutě přidal čtvrtý gól Colorada. Blues sice za 22 sekund dokázali snížit, vyrovnat už ale nestihli.

Střeleckou formu v úterý potvrdil nejproduktivnější český hráč v NHL Martin Havlát, který se svým třetím gólem ve třech zápasech podílel na výhře Minnesoty nad Edmontonem 4:1. Havlát v 30. minutě otevřel skóre utkání, o svém vítězství však Divočáci rozhodli až třemi góly v třetí třetině.