22. 2. 2011 7:33
Voukoun dostal od NY Islanders čtyři góly
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

New York - Český brankář Washingtonu Michal Neuvirth byl hlavní postavou v zápase proti Pittsburghu. Ze 39 střel nepustil za svá záda ani jednu a velkou měrou přispěl k těsné výhře svého celku 1:0.

Neuvirth vychytal proti Pittsburghu už druhý shootout v krátké době. Stejný kousek se mu podařil na začátku února při vítězství 3:0.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 37. minutě Alexander Ovečkin.

Havlát 18. gólem sezony prohře Minnesoty nezabránil

Floridě a jejímu českému strážci branky Tomáši Vokounovi se vůbec nepovedl zápas hokejové NHL na půdě New Yorku Islanders. Panteři prohráli vysoko 5:1. Vokoun inkasoval čtyřikrát ze 36 střel, pátý gól dostala Florida při power play do prázdné branky. Čtyřiatřicetiletý český gólman dostal čtyři góly ve druhém zápase po sobě.

Jednou ho překonal také jeho krajan v dresu Islanders, obránce Radek Martínek, který zvyšoval na začátku druhé třetiny již na 3:0. Sváteční střelec se trefil podruhé v sezoně a podvacáté v kariéře.

Hattrickem se v dresu vítězného týmu blýskl Matt Moulson.

Kvůli další prohře Floridy se přibližuje možnost účasti Vokouna jako brankářské jedničky ve výběru trenéra Hadamczika pro MS na Slovensku. Panteři ztrácejí na poslední postupové místo do play off už sedm bodů.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Florida 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
8., 15. a 58. Moulson, 21. Martínek, 27. Bailey - 51. Santorelli. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, inkasoval čtyři branky ze 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta.

St. Louis - Chicago 3:5 (2:0, 0:4, 1:1)
16. McDonald, 17. Boyes, 49. Pietrangelo - 23. Stalberg, 24. Bolland, 27. Kane, 33. Toews, 60. Hossa.

Pittsburgh - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
37. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 39 střel neinkasoval.