zh
14. 1. 2008 7:32
Milan Hejduk rozhodl zápas v nájezdech
Vyrovnaný duel na Floridě rozhodl až Milan Hejduk z Colorada v šestém nájezdu.
Vyrovnaný duel na Floridě rozhodl až Milan Hejduk z Colorada v šestém nájezdu. | Foto: Reuters

Sunrise - Utkání domácí Floridy s Coloradem mělo ve všech třech třetinách stereotypní průběh.

V každé části šlo Colorado jedním gólem do vedení a v každé dokázali Panteři na úder Lavin odpovědět.

Na poslední třetí branku hostí přihrával Milan Hejduk, sám si na Tomáše Vokouna ve floridské brance nepřišel.

To však platilo  pouze v základní hrací době, která skončila nerozhodně 3:3 a v prodloužení.

Když se pak střetli tváří v tvář v samostatných nájezdech, radoval se český útočník.

Hejduk proměnil  svůj pokus až jako šestý hráč v pořadí. Před tím si na Vokouna ani na Joseho Theodora v brance hostí nikdo nepřišel, Colorado si proto odvezlo výhru 4:3. Milan Hejduk byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Nájezdy jsou velká zábava, když se vyhrají, ale velmi nepříjemné, když se v nich podlehne," smutnil podle agentury AP po zápase Vokoun.

Nemít Edmonton Hemského s Horcoffem...

Edmonton hostil Calgary a na hubeném vítězství 2:1 měla zásluhu tradiční dvojice z čela kanadského bodování klubu - v 9. minutě střílel Shawn Horcoff a přihrával Aleš Hemský, ve 21. minutě tomu bylo naopak.

Olejáři vyhráli počtvrté za sebou. Tak dlouhou vítěznou šňůru se jim ještě letos natáhnout nepodařilo.

Také Hemský se stal hlavní hvězdou střetnutí.

Až do samostatných nájezdů se Češi přetahovali o výsledek i v duelu Nashville vs. Chicago.

Ve 22. minutě poslal hosty z Chicaga do vedení Patrick Sharp po přihrávce Martina Havláta. Ve 45. minutě vyrovnával Predátor Marek Židlický, v 52. minutě dával na 2:1 pro Blackhawks Robert Lang opět po Havlátově přihrávce.

Jenže domácí opět dokázali odpovědět,  pět a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnával David Legwand. O výhře Chicaga 3:2 rozhodl až v nájezdech střelec úvodního gólu Sharp.

V utkání Anaheimu se San Jose to už vypadalo, že Milan Michálek v dresu hostí bude autorem vítězné branky na 3:2. Jenže Anaheim 28 vteřin před třetí sirénou vyrovnal a 33 vteřin po začátku prodloužení obránce Francois Beauchemin rozhodl o jeho vítězství.

Utkání zdobila podle stránek nhl.com jedna statistická kuriozita. Poprvé v této sezoně se nepostavil do branky San Jose Jevgenij Nabokov, jenž odchytal všech předchozích 43 duelů. Jedná se o druhou nejdelší gólmanskou sérii  v NHL od ročníku 1989/90.

Washington - Philadelphia 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: 2. Sjomin, 27. Green, 32. Ovečkin, 54. Nylander - 9. a 16. Knuble, 26. Dowd, 27. Umberger, 49. Richards, 60. Timonen

Florida - Colorado 3:4 SN (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. Bouwmeester, 35. Booth, 52. Jokinen (Kreps) - 4. a 49. Brunette (u druhé Hejduk), 33. Svatoš, rozhodující nájezd Milan Hejduk

St. Louis - Vancouver 3:4 SN (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Backman, 25. Tkachuk, 52. Boyes - 11. Daniel Sedin, 19. Henrik Sedin, 21. Näslund, rozhodující nájezd Edler

Minnesota - Phoenix 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 31. Demitra (Škoula), 35. Sheppard, 43. Belanger, 53. Gáborík - 55. Doan

Ottawa - NY Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 37. Alfredsson - 20. a 45. Bergeron, 47. Comrie

Anaheim - San Jose 4:3 PP (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 9. Bertuzzi, 37. Perry, 60. Weight, 61. Beauchemin - 3. Roenick, 16. Mitchell, 35. Milan Michálek

Edmonton - Calgary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 9. Horcoff (Hemský), 21. Hemský - 44. Langkow

Nashville - Chicago 2:3 SN (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 45. Židlický, 55. Legwand - 22. Sharp (Havlát), 52. Lang (Havlát), rozhodující nájezd Sharp