Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila

Sport Sport
22. 10. 2019 12:31
Petr Čech si během své fotbalové kariéry v Anglii vydobyl jméno, které zná téměř každý. Při svém novém hokejovém angažmá v Guildfordě ale narazil. I v Anglii se najdou sportovci, kteří se o fotbal nezajímají a jméno českého brankáře jim nic neříká.
Petr Čech v šatně Guildfordu
Petr Čech v šatně Guildfordu | Foto: John Uwins, Guildford Phoenix

Petr Čech se stal možná nejsledovanějším hokejistou v Británii v polovině října, kdy poprvé nastoupil za místní tým Guildford Phoenix ve čtvrté nejvyšší soutěži. 

"Splnil jsem si klukovský sen, to už mi nikdo nevezme. Pracoval jsem na něm tvrdě," prohlásil Čech po zápase, který nakonec jeho tým vyhrál 3:2 na samostatné nájezdy a český brankář byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Po utkání Čechovi pochopitelně aplaudoval nejen zaplněný stadion Guildfordu a jeho nejvěrnější fanoušci, ale celý sportovní svět.

"Zájem médií i veřejnosti byl obrovský. Petr je populární nejen v Česku, ale po celém světě. A v okolí Londýna obzvlášť. Nikdy předtím neměl náš klub takovou publicitu, jako v těchto dnech," prohlásil v rozhovoru pro slovenskou Pravdu slovenský trenér působící v Gulidfordě Miloš Melicherík. 

Sedíš mi na místě, kliď se

Byly ale doby, kdy ani hokejisté v Giuldfordu ještě netušili, kdo s nimi od letošního léta chodil trénovat. "Máme tu hokejistu, který naprosto ignoruje fotbalové dění a vůbec netuší, kdo je kdo. Když jednou přišel do šatny a viděl Čecha na svém místě, okamžitě ho vyhodil," popsal situaci z kraje Čechova angažmá v Gulidfordu Melicherík. "A Petr si odsunul věci a přesedl si. Celá šatna se tomu pak smála." 

Pětačtyřicetiletý bývalý hokejista stál u zrodu Čechova angažmá v klubu. Český brankář chodil nejprve s týmem jen trénovat, a později si svými výkony zasloužil nominaci k zápasu. "Dlouho na sobě pracoval a zlepšoval se, své místo v sestavě si musel tvrdě vybojovat," říká Melicherík. "Má sice svůj věk, ale věřím, že ten první zápas byl jen začátek. Petr má určitě na víc než čtvrtou ligu," říká Melicherík. 

Že český gólman má solidní šanci na úspěchy i v hokejové brance, ostatně před několik dny v rozhovoru pro Aktuálně.cz naznačil i Dominik Hašek, jenž v zámořské NHL šestkrát získal ocenění pro nejlepšího brankáře soutěže. 

"Z těch zákroků, co jsem viděl, můžu říct, že se pohyboval od tyčky k tyčce moderním způsobem. Přesouval se po kolenou, příložník dával na zem, dobře si vykrýval spodek branky. Za mě vážné dobré," řekl na jeho adresu. 

Kdy Čech znovu za Guildford nastoupí, zatím klub ani hráč nezveřejnili. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruským bankám loni kvůli sankcím a odlivu vkladů klesl zisk o 90 procent

Ruským bankám loni klesl zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard Kč). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů. Oznámila to dnes ruská centrální banka.

Západní státy zablokovaly několika klíčovým ruským bankám přístup k mezinárodnímu platebnímu systému SWIFT krátce poté, co Moskva na konci loňského února vyslala na Ukrajinu desítky tisíc vojáků. Největší banky Sberbank a VTB byly nuceny ukončit činnost ve velké části Evropy.

Spolu s dalšími oblastmi ruské ekonomiky ale prokázal tento sektor určitou odolnost, uvedla agentura Reuters. Centrální banka také sdělila, že se komerčním bankám podařilo vyrovnat ztrátu 1,5 bilionu rublů za první pololetí a do konce roku vykázaly zisk.

"Nicméně ne všechny banky byly schopny zcela vyrovnat ztráty ze začátku roku, přičemž někteří hráči zakončili rok s výraznými ztrátami," uvedla centrální banka. Ke konci roku bylo ztrátových 104 bank, v polovině roku jich ještě bylo 130.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Totalita a nenávist není minulost. Putinův režim hýří antisemitismem, řekl Vystrčil

Důvodem, proč si připomínat oběti holokaustu, je, že totalita, autoritářství a nenávist nejsou minulostí. Na dnešním setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti to v Senátu řekl předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Uvedl, že na Ukrajině jsou dnes vražděni nevinní civilisté a jen kousek od Česka Putinův režim nadále hýří antisemitskými výroky i vůči nejvyšším politickým představitelům, jako je například Volodymyr Zelenskyj.

Výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi se zúčastnili také někteří z těch, kdo holokaust přežili ,a připomněly se i romské oběti holokaustu. Kromě bývalé vězeňkyně nacistického tábora Osvětim-Březinka Dity Krausové dnes pořadatelé přivítali také Vladimira Dvorkina a Vitalije Talalajevského, obyvatele Ukrajiny, kteří uprchli před ruskou agresí a našli útočiště v Česko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy