Hašek vychytal Hejduka, Rangers si poradili s Devils

rou
2. 2. 2008 9:25
Český gólman si připsal 80. čisté konto v kariéře
Český brankář Detroitu Dominik Hašek (vpravo) si před Jeffem Fingerem připisuje další úspěšný zákrok v zápase s Coloradem. Hašek vychytal už 80. čisté konto v kariéře. | Foto: Reuters

New York - V česko-slovenském brankařském souboji uspěl v pátečním zápase NHL mezi Detroitem a Coloradem Čech Dominik Hašek.

Gólman Red Wings si připsal už osmdesáté čisté konto v kariéře a přispěl tak k vítězství Rudých Křídel 2:0.

Jeho slovenský protějšek Peter Budaj pochytal 34 střel a poprvé kapituloval až dvě minuty před koncem. Detroit poslal do vedení svým třicátým gólem v sezoně Henrik Zetterberg.

Avalanche už měli na vyrovnání málo času a nakonec inkasovali ještě podruhé, do prázdné branky pečetil Kris Draper.

Zápas se ale mohl vyvíjet jinak. Gól Milana Hejduka ze samého závěru druhé třetiny ale rozhodčí neuznal kvůli nedovolenému zákroku na Dominika Haška.

New York Rangers pokračují ve zlepšených výkonech a po výhře nad Philadelphií přehráli i New Jersey.

Jezdci se radovali z triumfu v poměru 3:1 hlavně díky dvěma brankám Chrise Druryho a skvělému výkonu gólmana Henrika Lundqvista, který pochytal 33 střel Devils nestačil jen na pokus Zacha Parise ze druhé třetiny.

Výborný výkon předvedl v pátečních zápasech NHL český brankář Tomáš Vokoun a jeho Florida porazila po samostatných nájezdech Vancouver 4:3.

Panteři třikrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat krok. V prodloužení pak Vokoun podržel šance svého týmu, když zneškodnil trestné střílení Markuse Näslunda.

New Jersey - New York Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Parise - 23. a 60. Drury, 4. Dubinsky.

Atlanta - Buffalo 5:4 SN (2:0, 0:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 6. Recchi, 9. Holík, 43. Slater, 60. Enström (Holík), rozhodující nájezd Perrin - 28. Hecht (Špaček), 30. Pominville, 36. Paille, 46. Kalinin (Kotalík).

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Stortini - 28. Morrow, 31. Robidas, 52. J. Jokinen, 58. Ott.

Detroit - Colorado 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 58. Zetterberg, 60. Draper.

St. Louis - Anaheim 1:0 SN
Branka: rozhodující nájezd McDonald.

Florida - Vancouver 4:3 SN (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující nájezd Horton, 35. Stümpel, 54. Weiss - 20. D. Sedin, 34. H. Sedin, 42. Raymond.