Gól a asistence Červenky stačily Omsku na bod

11. 12. 2011 18:30
Na kanonádě Chabarovsku se podíleli i Vrána s Růžičkou
Petr Vrána
Petr Vrána | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Český hokejista Petr Vrána z Chabarovsku si v utkání Kontinentální ligy proti Barysu Astana připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Další gól domácího týmu přidal Martin Růžička a odveta za sobotní prohru se Amuru povedla i s úroky: soupeře tentokrát na svém ledě deklasoval 7:1. Obránce Ufy Jakub Nakládal vstřelil první gól od příchodu z Pardubic, jeho tým ale prohrál 2:3 s Kazaní.

Šestadvacetiletý Vrána, jenž se příští týden představí v dresu národního týmu na moskevském Channel One Cupu, v KHL patří stejně jako jeho klubový i reprezentační spoluhráč Jakub Petružálek do nejlepší desítky kanadského bodování. Po dnešním zápase má na kontě 15 gólů a 18 asistencí, nejproduktivnější Čech v soutěži Petružálek je o bod lepší.

Body Krepse s Kašpara byly nad Petružálkův gól

Amur vedl už po necelých jedenácti minutách hry 2:0, hlavní smršť ale přišla až v závěrečné třetině, kdy domácí přidali ještě čtyři góly. Vrána přihrál na úvodní branku Chabarovsku, sám skóroval ve 40. minutě a pak v oslabení o osm minut později. Loňský mistr světa Růžička zvýšil v závěru utkání na 6:1.

Roman Červenka zachránil gólem a asistencí Omsku bod
Roman Červenka zachránil gólem a asistencí Omsku bod | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Chabarovsk se dostal do čela Černyševovy divize, neboť jeho konkurent Omsk doma podlehl Čeljabinsku 2:3 po samostatných nájezdech. Roman Červenka dal v třetí třetině gól na 1:2, Averin potom v 56. minutě po jeho asistenci v přesilovce vyrovnal, ale nájezdy vyhrál Traktor. Červenka v druhé sérii uspěl, ve čtvrté už ne a hned po něm rozhodl zápas Kuzněcov.

Dokonce tříbrankovou ztrátu zlikvidovalo Dinamo Minsk, v Chanty Mansijsku ale nakonec také prohrálo po samostatných nájezdech. První gól hostů dal Libor Pivko z přihrávky Zbyňka Irgla, bod pak běloruskému mužstvu zachránil v 60. minutě slovenský obránce Podhradský po asistenci Lukáše Krajíčka.

Třiadvacetiletý obránce Nakládal přidal ke svým dosavadním třem asistencím první branku v dresu Ufy. Český reprezentant se v 42. minutě po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku a poslal svůj tým do vedení 2:1, domácí Kazaň ale ještě do konce základní hrací doby zápas dvěma góly otočila.

Mezi střelce se zapsal i útočník Tomáš Netík z Popradu, který na začátku třetí třetiny srovnal na ledě Spartaku Moskva po nahrávce Jaroslava Kristka na 1:1. Kristek asistoval i u druhé vyrovnávací branky, 20 vteřin před závěrečnou sirénou zařídil remízu 2:2 Mikúš. I s přispěním proměněného nájezdu Jiřího Sekáče a v trestných stříleních nepřekonaného brankáře Tomáše Duby získal slovenský tým ještě jeden bod navrch.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 7:1 (Vrána 2+1, Růžička 1+0)
Omsk - Čeljabinsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Červenka 1+1)
Chanty Mansijsk - Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Pivko 1+0, Irgl a Krajíček 0+1)
Magnitogorsk - Jekatěrinburg 6:3 (za domácí Rolinek 0+1)
Atlant Mytišči - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech
Čerepovec - Nižnij Novgorod 4:1
Kazaň - Ufa 3:2 (za hosty Nakládal 1+0)
Petrohrad - Nižněkamsk 4:3 (Průcha 0+1 - Nosek 0+1)
Spartak Moskva - Lev Poprad 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Netík 1+0, Kristek 0+2)
Dinamo Riga - Viťaz Čechov 2:0