OBRAZEM Zápasy, kdy šlo Čechům o vše. Průšvih vedl ke zlatu

OBRAZEM Zápasy, kdy šlo Čechům o vše. Průšvih vedl ke zlatu
Česko - Lotyšsko (MS 2010) - Na "tým na hraně" z šampionátu v Německu si ještě všichni pamatujeme. Po prohře se Švýcarskem bylo české mužstvo pokraji vyřazení. Vědělo, že musí vyhrát, pokud ještě chce pomýšlet na čtvrtfinále. A vyšlo to, svěřenci Vladimíra Růžičky vyhráli 3:1.
Česko - Kanada (MS 2010) - Po vítězství nad Lotyšskem ale nebylo nic zažehnáno. Reprezentace musela minimálně o bod obrat silnou Kanadu. Nakonec z toho byla výhra 3:2. Česká jízda se zastavila až se zlatými medailemi na hrudi.
Česko - Kanada (MS 2007) - Jeden bod v zápase s Kanadou po prohře 3:4 v prodloužení stačil k tomu, aby Češi těsně proklouzli do čtvrtfinále. Byl u toho tehdy Tomáš Plekanec...
 ... a Marek Židlický. Tedy obě čerstvé posily letošního národního týmu. Ve čtvrtfinále ovšem tehdy Češi narazili na Rusko a s prohrou 0:4 odjížděli ze šampionátu.
Foto: Reuters
Sport Sport
14. 5. 2013 6:00
Podívejte se na přehled utkání, když šlo českým týmům na mistrovství světa o postup. Většinou pak přivezli medaili.

Praha - Nedříve strach o to postoupit do klíčových bojů o medaile a nakonec radost ze zisku cenného kovu.

Takový scénář měly většinou šampionáty, ve kterých se českému hokejovému týmu zpočátku nedařilo. Když s odřenýma ušima prolezl ze skupinové části, rozjel se pak do medailové formy.

Podívejte se na náš přehled klíčových utkání, kdy českému týmu šlo o postup, tak jako půjde dnes v duelu s Norskem.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy