FOTO Třinec otevírá novou arénu. Bude nejmodernější v Česku

Podívejte se na zbrusu novou hokejovou arénu, která se právě dokončuje v Třinci.
Proč bude nejmodernější? "Budeme mít jako jediní celé dlouhé strany mantinelů z LED diod," uvádí příklad Jan Czudek, viceprezident Ocelářů a generální manažer Třineckých železáren, které stavbu arény z drtivé většiny zaplatily. Hala bude vybavená také 3D mappingem ledu (technologie známá především z NHL, která promítá obraz na celou ledovou plochu) či ozvučením na úrovni koncertních síní.
"Když už halu stavíme, chceme, aby v ní komfort byl. A budou ho mít i hráči. Pro A tým budujeme v zázemí haly kompletní regenerační linku. Tedy masážní vany, sauny či bazén s protiproudem," říká Czudek.
Nová aréna v Třinci pojme během hokejového utkání 5 118 diváků, což je paradoxně o 82 méně než stařičká Werk aréna, ve které klub ze Slezska působil dosud.
Nová aréna vyrostla jen několik metrů od starého zimáku. Kromě většího komfortu pro diváky nabízí i mnohem komfortnější klubové patro pro sponzory a také velké kancelářské prostory, do kterých se přesune vedení klubu. Hokejový klub bude arénu v Třinci sám provozovat.
Foto: Petr Rubal
Adam Sušovský Adam Sušovský, Petr Rubal
6. 7. 2014 10:00
Tady se bude hrát už v září extraliga. Aréna pro necelých 5 200 diváků bude Ocelářům nabízet komfort, který se rovná zázemí klubů v NHL

Třinec - Tady se bude hrát už v září extraliga. Aréna v Třinci pro necelých 5 200 diváků bude Ocelářům nabízet komfort, který se rovná zázemí klubů v NHL.

Otevírá se už za měsíc. Pojďte se s námi podívat, jak zbrusu nová stavba vypadá.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy