FOTO Češi jako hokejoví mistři. Takhle letos hrajte

Česká hokejová reprezentace získala medaili na třech předchozích šampionátech. Podaří se jí přidat další cenný kov i ve Stockholmu?
Tři roky, tři šampionáty, tři medaile. Taková je bilance českých hokejistů na posledních mistrovstvích světa. Tu nejcennější, tedy zlatou, přivezli i s mistrovským pohárem Češi z německého Kolína nad Rýnem v roce 2010.
Zahambit se přitom nenehcali ani o rok později v Bratislavě, kde hvězdami nabitý tým vybojoval v dechberoucím duelu s Ruskem bronz.
A opět bronzové medaile Češi získali i loni na šampionátu v Helsinkách a Stockholmu.
I letos přitom Češi vyhlížejí medailový úspěch. Trenérovi Aloisovi Hadamczikovi se totiž podařilo znovu poskládat výborný tým s řadou posil z NHL.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Reuters Ludvík Hradilek Jakub Šafránek, Reuters, Ludvík Hradilek, Eduard Erben
3. 5. 2013 11:39
Česká hokejová reprezentace získala medaili na třech předchozích šampionátech. Podaří se jí přidat další cenný kov i ve Stockholmu?

Praha - Hokejový národní tým zažívá v posledních letech medailové žně, díky kterým v posledních třech letech získali na světových šampionátech Češi dvě bronzové a jednu zlatou medaili. Podaří se jim cenný kov získat i ve Stockholmu?

 

Právě se děje

před 36 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy