FOTO Češi jako hokejoví mistři. Takhle letos hrajte

Česká hokejová reprezentace získala medaili na třech předchozích šampionátech. Podaří se jí přidat další cenný kov i ve Stockholmu?
Tři roky, tři šampionáty, tři medaile. Taková je bilance českých hokejistů na posledních mistrovstvích světa. Tu nejcennější, tedy zlatou, přivezli i s mistrovským pohárem Češi z německého Kolína nad Rýnem v roce 2010.
Zahambit se přitom nenehcali ani o rok později v Bratislavě, kde hvězdami nabitý tým vybojoval v dechberoucím duelu s Ruskem bronz.
A opět bronzové medaile Češi získali i loni na šampionátu v Helsinkách a Stockholmu.
I letos přitom Češi vyhlížejí medailový úspěch. Trenérovi Aloisovi Hadamczikovi se totiž podařilo znovu poskládat výborný tým s řadou posil z NHL.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Reuters Ludvík Hradilek Jakub Šafránek, Reuters, Ludvík Hradilek, Eduard Erben
3. 5. 2013 11:39
Česká hokejová reprezentace získala medaili na třech předchozích šampionátech. Podaří se jí přidat další cenný kov i ve Stockholmu?

Praha - Hokejový národní tým zažívá v posledních letech medailové žně, díky kterým v posledních třech letech získali na světových šampionátech Češi dvě bronzové a jednu zlatou medaili. Podaří se jim cenný kov získat i ve Stockholmu?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy