Těsně před turnajem: Češi přivezli hvězdy i hráče bez formy

Podívejte se, v jaké formě se sjeli čeští hokejisté na olympijský turnaj v Soči.
Ondřej Pavelec má být v Soči předpokládanou jedničkou. Letos v NHL však patří k horší polovině. Průměr obdržených branek má 2,97 a úspěšnost pouhých 90,1%. Navíc po skvělé šňůře pěti zápasů, v nichž vždy inkasoval maximálně dvě branky, bývají nyní pravidlem spíš čtyřgólové příděly. Reprezentace však často bývá něco jiného.
To Jakub Kovář od přestupu do KHL září a jeho forma ještě gradovala od předvánočního turnaje EHT v Rusku. Krom toho, že byl zvolen brankářem týdne, dokázal v lednu vychytat tři nuly po sobě a dotáhnout Avtomobilist až k příčkám zajišťujícím play off Kontinentální ligy. V bráně strávil Kovář plných 44 z 50 zápasů Jekatěrinburgu a s průměrem 1,91 a úspěšností zákroků 93,4 procenta patří k elitě soutěže.
Alexandr Salák sice začal sezonu v KHL dobře, nicméně v lednu se trochu trápil i vinou virózy, a nedařilo se ani nadupanému Petrohradu. I tak si ale Salák drží výborná čísla: průměr 1,86 a úspěšnost zákroků 93,3.
Přesuňme se k obraně. V ní by měl být stabilním kamenem Radko Gudas, který patří k velkým oporám Tampy. Syn někdejšího reprezentanta Lea Gudase dostával na přelomu ledna a února trochu méně prostoru a připisoval si do statistiky +/- spíš záporné položky. Krom šestnácti bodů nasbíral v této sezoně řízný bek už 122 trestných minut, takže českému týmu by měl dodat i sílu v osobních soubojích.
Foto: ČTK
Podívejte se, v jaké formě se sjeli čeští hokejisté na olympijský turnaj v Soči.

Pětadvacítka českých hokejistů nominovaných na olympijské hry v Soči prožívá různě úspěšnou sezonu. Někteří hráči jsou v klubech nepostradatelnými oporami, jiní živí naději, že se jejich forma ještě zlepší.

 

Právě se děje

Další zprávy